RU

У Нафтогазі порівняли попередній і новий контракт на транзит газу

02.01.2020, 15:45
У Нафтогазі порівняли попередній і новий контракт на транзит газу - Фото
Юрій Вітренко (Фото: Степан Франко/ЕРА)

Новий контракт на транзит газу з Росії до Європи відрізняється за кількома ключовими моментами. Про це в Facebook написав виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

"Почну з того, що попередній контракт на транзит взагалі не містив зобов'язань "качай або плати". При правильному і своєчасному повідомленні з боку Газпрому він взагалі міг скоротити транзит до нуля та не платити ні копійки", - написав Вітренко.

Він також нагадав, що контракт на транзит у 2009 році підписувався паралельно із зобов'язанням купувати не менше 40 млрд куб. м газу за ціною, вищою за ринкову.

"Ну й навіть якщо подивися на фактичні дані, то побачимо, що до того, як ми кардинально змінили ситуацію, Україна платила за газ Росії в середньому на $5 млрд більше, ніж отримувала за транзит. Якби ми зараз взяли на себе такі ж зобов'язання - Газпром, у мене немає підстав для сумнівів, із задоволенням би продовжив дію поточного контракту на 110 млрд кубометрів", - уточнив Вітренко.

Читайте також: Газової війни не буде: Україна і Росія домовилися про транзит газу. Що в угоді?

  • 30 грудня Україна і Росія домовилися про транзит газу. Підписано дві угоди. Очікувана виручка за п'ять років - більше $7 млрд.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини