У Нафтогазі не очікують зростання видобутку газу в найближчі роки

17.02.2020, 18:32
У Нафтогазі не очікують зростання видобутку газу в найближчі роки - Фото
Андрій Фаворов (фото: прес-служба Укргазвидобування)

У найближчі роки видобуток газу Укргазвидобуванням (входить у групу Нафтогаз) не буде збільшуватися через виснажені родовища, на яких працює компанія. Про це заявив голова газового дивізіону НАК "Нафтогаз України" Андрій Фаворов на прес-конференції 17 лютого.

"Зараз в активному видобутку 136 ліцензій, 65 із них – безперспективні. Ми не бачимо економічних перспектив від видобутку, і будемо від них відмовлятися. Решта у нас в розробці, але в кращому випадку ми там знайдемо 5-10 млрд кубометрів запасів", - сказав він.

За словами Фароворова, в кращому випадку видобуток буде утримуватися на колишньому рівні ще два роки, далі буде падіння у вигляді обриву. Він зазначив, що, зокрема, на це впливає зниження цін на газ на європейському ринку.

Фаворов анонсував нову програму видобутку, яка містить три напрямки - видобуток природного газу з більш глибоких покладів, видобуток сланцевого газу і розробку вуглеводневої ділянки "Дельфін" на шельфі Чорного моря (на розробку "Дельфіна" планується новий конкурс). Її представили Кабінету міністрів та наглядовій раді Нафтогазу. "Ми чекаємо на реакцію від Кабінету міністрів: що від нас хочуть - ціну на газ, видобуток або дивіденди", - зазначив топ-менеджер НАКу.

Згідно плану з видобутку газу, затвердженому в 2016 році, Україна повинна була повністю відмовитися від імпорту блакитного палива в 2020 році і повністю покрити споживання власним видобутком у розмірі 27,5 млрд кубометрів, відзначив Фаворов. Він констатував, що жоден із цих параметрів не буде виконаний.

Споживання буде на рівні 29,3 млрд куб. м, Укргазвидобування і приватні компанії сумарно здобудуть 20,5 млрд куб. м, імпорт складе 8,8 млрд куб. м, повідомив він.

Читайте російською: В Нафтогазе не ожидают роста добычи газа в ближайшие годы

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?