У МВФ розповіли, чому дорожчає гривня і кому це вигідно

08.01.2020, 18:44
У МВФ розповіли, чому дорожчає гривня і кому це вигідно - Фото
Йоста Люнгман (Фото: Центр журналістики Київської школи економіки)

Представник МВФ в Україні вважає, що споживачі виграють від зростання курсу гривні

Як подорожчання, так і здешевлення національної валюти є результатом "плаваючого" курсу, а від подорожчання гривні виграють споживачі. Про це в інтерв'ю "Еспресо: капітал" сказав представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Йоста Люнгман.

"Сьогодні валютний курс визначається співвідношенням попиту та пропозиції. Зате Нацбанк фокусується на інфляції і дозволяє валютному курсу рухатися відповідно до попиту і пропозиції", - вважає Люнгман.

За його словами, важко визначити головний фактор, який призвів до подорожчання гривні. "Має місце продовження досить істотного припливу коштів від українців, які перебувають на заробітках за кордоном. Ціни на традиційні товари українського експорту високі, водночас, як ціни українського імпорту - на той же газ, - зменшилися. Два роки поспіль небаченого врожаю - це також призводить до подорожчання національної валюти. Уряд запропонував привабливі ставки на національні облігації, що підвищило попит на ці папери", - зазначив представник МВФ.

Люнгман вважає, що подорожчання гривні для споживачів, які мають на меті придбати імпортні товари, - це виграш. "Ці товари для них будуть дешевшими. Те ж саме для компаній, які хотіли б оновити свої виробничі фонди і, якщо вони імпортні, то придбання цих імпортних виробничих фондів буде дешевшим. Українські домогосподарства, які включають тепло або газову конфорку на кухні, також відчувають, що газ - подешевшав. Але з приводу експортерів, які конвертують валютну виручку, то вони отримують менше в гривнях", - зазначив він.

Читайте також: Курс долара, ВВП, інфляція. Якою буде українська економіка в 2020? Макропрогноз

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии