RU

У Мінцифрі готують віртуальну економічну зону: обіцяють "податковий рай"

14.09.2020, 15:41
У Мінцифрі готують віртуальну економічну зону: обіцяють
Михайло Федоров (Фото: прес-служба Кабміну)

У Міністерстві цифрової трансформації України (Мінцифра) планують зробити податкові спрощення для резидентів віртуальної бізнес-країни Дія.City. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації  Михайло Федоров  у Facebook.

За його словами, зараз у міністерстві готують законопроект про віртуальну економічну зону.

Для компаній - резидентів Дія.City планується внесення змін у трудове законодавство і Податковий кодекс, відповідно до яких будуть встановлені податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) на рівні 5% і мінімальний ЄСВ.

"Залишимо податкові умови для IT-фахівців, які вони мають при оформленні, як ФОП", - пояснив Федоров.

Для резидентів бізнес-країни Дія.City в міністерстві ініціюють введення податку на виведений капітал. Ставка складе 10% при виведенні дивідендів або 15% прирівняних до них платежів.

Також плануються зміни в Кримінально-процесуальний кодекс, завдяки яким буде мінімізовано тиск із боку держави на резидентів Дія.City, зазначив Федоров.

  • У квітні 2020 року Мінцифри запустило портал державних послуг Дія. Як запевняли в міністерстві, користувачі порталу зможуть відкрити власну справу за 10 хвилин, оформити допомогу при народженні дитини, отримати необхідну довідку, перевірити дані про себе в державних реєстрах.
  • На початку червня Міністерство цифрової трансформації анонсувало старт проекту Дія.City - першої у світі віртуальної бізнес-країни. Мета проекту - створити сприятливі умови для розвитку інноваційного та технологічного бізнесу. Передбачається, що до 2025 року завдяки проекту в країні буде створено додатково понад 450 тис. робочих місць. Проект, за задумами міністерства, має залучити в IT-галузь понад $11,8 млрд.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Сергей Чигирь
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини