RU

У Мінрегіоні знайшли рішення проблеми "довгобудів"

23.12.2019, 15:36
У Мінрегіоні знайшли рішення проблеми
укрбуд девелопмент

Міністерство розвитку громад і територій України розробило законопроект про врегулювання добудови проблемних об'єктів житлового будівництва.

Як повідомляє прес-служба міністерства, законопроект представлено до обговорення.

Згідно з пояснювальною запискою, документ розроблений для врегулювання правовідносин, що виникли у зв'язку з залученням коштів фізичних і юридичних осіб у будівництво проблемних житлових об'єктів і визначення механізму завершення будівництва таких проблемних об'єктів.

За даними міністерства, на 1 жовтня в Україні вважаються проблемними 150 об'єктів житлового будівництва. Найбільше таких об'єктів у Києві - 51, Київській (23) та Одеській (14) областях. Відзначається, що серед цих об'єктів є будинки, які вже фактично побудовані й заселені, але з різних причин не можуть бути прийняті в експлуатацію.

Для вирішення проблеми в міністерстві вважають за необхідне законодавчо закріпити механізм добудови таких об'єктів за участю держави, обласних держадміністрацій, органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств.

У Мінрегіоні знайшли рішення проблеми "довгобудів"

У Мінрегіоні пропонують: створити комісію, яка проведе інвентаризацію і техобстеження проблемних довгобудів, затвердити список у Кабміні, а потім органи місцевого самоврядування повинні будуть затвердити цільові програми на завершення будівництва; після чого створити/визначити комунальні підприємства, які будуть виконувати функції замовників завершення будівництва.

Відзначається, що фінансування такого будівництва за рахунок місцевих бюджетів буде щорічно передбачатися в програмі соціально-економічного розвитку відповідного населеного пункту. А обсяги фінансування будуть уточнюватися щороку з урахуванням можливостей обласних і місцевих бюджетів.

Законопроект узгодять з Асоціацією міст України та Українською асоціацією районних та обласних рад. Крім того, протягом місяця проект відкритий для громадського обговорення і розміщений на сайті Мінрегіону.

Читайте також: Як будуть добудовувати об'єкти Укрбуду: подробиці

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини