RU

У Мінфіні пояснили причини невиконання бюджету в лютому

02.03.2020, 10:01
У Мінфіні пояснили причини невиконання бюджету в лютому - Фото
Ілюстративне фото: прес-служба НБУ

За оперативними даними Держказначейства у лютому доходи загального фонду держбюджету становили 62,2 млрд грн, або 93,7% від розпису. При цьому сума вище на 9,9%, ніж у лютому 2019 року, відзначають у прес-службі Міністерства фінансів України.

Невиконання бюджету в Мінфіні пояснюють відмінністю фактичних макропоказників від закладених у держбюджеті на 2020 рік. Зокрема, гривня виявилася міцнішою (у лютому курс 24,6 грн/$ був нижчим врахованого в бюджеті 27 грн/$), обсяги імпорту та ціни на газ нижчими, зростання середньої зарплати було повільнішим очікуваного.

В результаті, доходи, за адміністрування яких відповідає Держмитслужба, становили 22,6 млрд грн або 78,3% від розпису. Недонадходження платежів за скорочення імпорту - понад 1,3 млрд грн.

Через низькі темпи зростання номінальної зарплати (у січні - на 16,3% г/г при врахованому рівні 17,2%), нижче розпису на 0,7 млрд грн виявилися доходи від податку на доходи фізосіб і військового збору.

При цьому, в Мінфіні зазначають, що Державна податкова служба (ДПС) перевиконала план із надходжень на 7,1% або 2,5 млрд грн. До бюджету надійшло 37,1 млрд грн. Основне джерело - податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (21,6 млрд грн). Сальдо надходжень ПДВ в лютому склало 10,8 млрд грн, що на 3,4 млрд грн більше розпису (у лютому було відшкодовано 10,8 млрд грн). Доходи від податку на прибуток підприємств були на 1,6 млрд грн вище розпису і склали 7,3 млрд грн.

Виконано план із акцизу тютюнових виробів на суму 3,3 млрд грн через відновлення виробництва.

У січні-лютому касові видатки склали 131,1 млрд грн або 85,5% від розпису. У Мінфіні наголошують, що всі необхідні захищені видатки були профінансовані.

При цьому вдалося заощадити 3,4 млрд грн на обслуговування держборгу через зниження прибутковості ОВДП і курсу гривні, тобто витрати були на 21,9% нижче розпису.

Витрати на соцзабезпечення були на 6,7 млрд грн нижче розпису і склали 49,5 млрд грн. Зокрема, через скорочення кількості одержувачів субсидій, завдяки теплій погоді і зростанню доходів населення, що перевищує зростання комунальних тарифів.

Додатковим викликом лютого в Мінфіні називають погіршення ситуації на світових фінансових ринках, яке негативно вплинуло на попит на ОВДП. При цьому в лютому вдалося залучити 14,1 млрд грн.

У Мінфіні визнають, що через узгодження нової програми з МВФ, Україна не отримала лютневий транш у рамках четвертої програми макрофінансової допомоги від ЄС.

У Мінфіні зазначають, що 28 лютого отримали новий проект макропрогнозу від Мінекономіки і найближчим часом обіцяють оцінити його вплив на бюджетні показники на 2020 рік.

Читайте російською: В Минфине объяснили причины невыполнения бюджета в феврале

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини