RU

У Міненерго відповіли на критику Енергоатому "перехідної" моделі ПСО

19.08.2020, 11:02
У Міненерго відповіли на критику Енергоатому
Фото: menr.gov.ua

НАЕК "Енергоатом" сама ініціювала створення "перехідної" моделі спеціальних зобов'язань (ПСО) і продаж половину своєї електроенергії за ціною 1 коп/кВтг. На цій підставі Міністерство енергетики та вугільної промисловості розробило гарантії беззбитковості, сказано в повідомленні прес-центру Міненерго.

При ціні 1 коп/кВтг беззбитковість Енергоатому мала досягатися збалансуванням ціни електроенергії, яка продається на комерційних ринках.

Розроблена Міненерго постанова "Про внесення змін до Положення про покладання спеціальних обов'язків учасників ринку електричної енергії для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку електроенергії" гарантує беззбитковість Енергоатому, підкреслюється в повідомленні.

  • Через балансові обмеження в енергосистемі Енергоатом був змушений обмежувати навантаження енергоблоків. Введення балансових обмежень було пов'язане з падінням споживання електроенергії через карантин і збільшенням більш ніж у два рази виробництва електроенергії вітрових і сонячних електростанцій.
  • Вперше ідея дозволити Енергоатому продавати 40% своєї електроенергії з'явилася в липні 2020 року. Її автор - сам же Енергоатом, який зіткнувся на початку цього року з фінансовими проблемами через кризову ситуацію на ринку електроенергії. Міненерго розробило і опублікувало проект постанови про "перехідну" модель ПСО.
  • 13 серпня в Енергоатомі заявили, що постанова про так звану "перехідну" модель спецзобов'язань змушує їх ставити ціну вище ринкової.
  • Підприємство назвало це дискримінацією і результатом лобізму.
  • Енергоатом закінчив півріччя із чистим збитком розміром 2,6 млрд грн.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини