RU

У Міненерго розповіли про "безліцензійні сонячні поля"

20.07.2020, 16:13
У Міненерго розповіли про
Фото: pixabay.com

Приватні домогосподарства встановлюють на дахах своїх будинків сонячні панелі і використовують електричну енергію для власних потреб. Надлишок, який вони мають, можна продавати в мережі, однак цим почали зловживати: викуповувати ділянки у глухих селах і встановлювати сонячні панелі. У зв'язку з цим з'явилися безліцензійної сонячні поля. Про це діловому тижневику "Перша Шпальта" повідомив радник виконуючого обов'язки міністра енергетики Олександр Трохимець, пише The Page.

"Це може бути до 30 кіловат за умови, що у тебе є договір на користування електричною енергією. Якщо у тебе 15 кіловат, ти можеш отримати право віддавати електричну енергію тільки на 15. Але не більше 30 без ліцензії", - розповів він.

За словами Трохимця, з'явилися безліцензійні сонячні поля з низькою напругою (0,4 кіловольта). Ця енергія почала генеруватися без споживання, виходити в мережу і призводити до величезних втрат електричної енергії.

"Тому треба було збалансувати. Якщо ви хочете будувати велику генерацію, то треба отримати технічні умови на всі потужності. А такими мікрополями добиралися і до мегавата. А видавати мегават - це зовсім інші заходи з точки зору приєднання до енергосистеми. Тому цю шпарину треба було закривати", - розповів він.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини