RU

У Міненерго пояснили ідею майнінгу криптовалют на АЕС

06.05.2020, 11:01
У Міненерго пояснили ідею майнінгу криптовалют на АЕС - Фото
Ольга Буславець (Фото: прес-служба Кабміну)

На сьогодні в Україні є профіцит виробництва атомної електроенергії, викликаний, зокрема, і пандемією коронавірусу. Надлишкову енергію можна направити на майнінг криптовалют. Про це заявляють у Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища, коментуючи своє доручення державному Енергоатому.

У відомстві підкреслили, що ідея відповідає заявленому президентом Володимиром Зеленським курсу на діджиталізацію.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Можемо реально трансформувати "пасив" у "актив". Маючи профіцит атомної генерації, один із сучасних інструментів використання надлишкової електроенергії - спрямування її на майнінг криптовалюти. Це не тільки дозволяє зберегти гарантоване навантаження на АЕС, але і дасть можливість підприємствам залучити додаткові кошти. Тобто, відкриває шлях до принципово нової економіки, нових підходів, нової системи ринку", - говориться у повідомленні Мінекоенерго.

У міністерстві роздумують над створенням центрів обробки даних поруч з АЕС. Повідомляється, що в Енергоатомі вже розробили пілотний проект із приєднання споживачів дата-центру потужністю до 1000 МВт до електричних мереж, з виділенням першої черги 30 МВт, в місті-супутнику Запорізької АЕС Енергодарі.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

  • Напередодні ЗМІ дізналися про доручення в.о. міністра енергетики Ольги Буславець керівництву Енергоатому вивчити можливість майнінгу криптовалюти на АЕС. Таким чином міністерство пропонує вирішити кризу на ринку електроенергії і знизити атомну генерацію в системі.
  • 29 квітня Мінекоенерго переглянуло прогнозний енергетичний баланс на 2020 рік. Документ передбачає зниження виробництва електроенергії на всіх видах генерації, крім ТЕЦ і ВДЕ. Найбільше виробництва повинно впасти на АЕС, які виробляють найдешевшу електроенергію. Найбільшим власником ТЕЦ і ВДЕ є ДТЕК Ріната Ахметова.
  • З 5 травня на атомних електростанціях України працює всього 10 із 15 енергоблоків, повідомили в Енергоатомі.

Читайте російською: В Минэнерго пояснили свою идею майнинга криптовалют на Энергоатоме

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини