У Мінекономіки розповіли, як буде зростати зарплата в 2020 році

17.02.2020, 17:19
У Мінекономіки розповіли, як буде зростати зарплата в 2020 році - Фото
Фото: depositphotos.com

У Мінекономіки прогнозують зростання реальної заробітної плати в 2020 році

Розмір реальної заробітної плати в Україні повинен збільшиться на 8-9% в 2020 році. Про це на брифінгу під час презентації стратегії економічного зростання заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Сергій Ніколайчук.

"Про заробітну плату в реальному вираженні, тобто скоригованого на рівень інфляції, її темпи будуть збережуться на торішньому рівні", - сказав Ніколайчук та додав, що в 2019 році темпи зростання реальної заробітної плати були 9,8%.

За словами заступника міністра економіки, номінальне зростання зарплат зменшиться, з урахуванням значного скорочення рівня інфляції і його падіння за підсумками січня нижче 4% в річному вимірі.

  • За прогнозом Мінекономрозвитку, в 2020 році середня зарплата в Україні виросте на 17% - до 12 497 грн.
  • Згідно з даними Держстату, в Україні середня номінальна зарплата в грудні склала 12 264 гривні, що на 14,8% більше, ніж в листопаді і на 16% більше в річному вираженні.
    ираженні.

Читайте також: Де в Україні жити добре: зарплата, міграція, смертність, ВВП в регіонах країни

Реальна зарплата характеризує купівельну спроможність номінальної заробітної плати під впливом змін споживчих цін на товари та послуги і рівня податків і обов'язкових платежів.

Номінальна зарплата включає тарифні ставки (посадові оклади), премії, доплати, надбавки, оплату за невідпрацьований час, а також обов'язкові відрахування: податок на доходи фізичних осіб, військовий збір.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Можно ли меньше вредить здоровью, не бросив курить?