У Мінекономіки оцінили падіння ВВП у першому кварталі: -1,2%

13.05.2020, 10:03
У Мінекономіки оцінили падіння ВВП у першому кварталі: -1,2% - Фото
Фото: depositphotos.com

Валовий внутрішній продукт (ВВП) України за перші три місяці 2020 року скоротився на 1,2%, свідчать дані Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Відзначається, що в березні падіння економіки поглибилося, "як і очікувалося". За підсумками перших двох місяців його оцінка становила 0,2%.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Скорочення зведеного індексу виробництва (ЗІВ) за підсумками кварталу досягло 3,8% порівняно з 1,8% за підсумками двох місяців. На це вплинув і ефект бази порівняння (у березні 2019 року зростання ЗІВ прискорилося з 0,5% до 2,6%), і перші негативні наслідки пандемії коронавірусу, пояснили у відомстві. Серед них - проблеми з логістикою, зменшення попиту в світі на вітчизняну промислову і сільськогосподарську продукцію, а також впровадження карантинних заходів із стримування епідемії всередині країни.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

  • За оцінкою Національного банку, в першому кварталі ВВП України скоротився на 0,5%. Згідно з прогнозом регулятора, у другому кварталі падіння досягне 11,3%, а за підсумками року складе 5%.
  • Міжнародне рейтингове агентство Fitch прогнозує, що ВВП України в 2020 році впаде на 6,5%. Це, на думку аналітиків, спровокують заходи щодо стримування COVID-19.
  • У МВФ вважають, що українська економіка впаде за підсумками року на 7,7%.

Читайте російською: В Минэкономики оценили падение ВВП в первом квартале: -1,2%

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?