RU

У Міненерго Росії виключають можливість газового конфлікту з Україною

01.09.2011, 13:34
У Міненерго Росії виключають можливість газового конфлікту з Україною - Фото
3b3bf526baa1c15f18163b5514c8b0d9.jpg

У Міненерго Росії виключають можливість газового конфлікту з Україною

Газового конфлікту з Україною не буде, можливість припинення транзиту газу виключена. Про це заявив сьогодні журналістам міністр енергетики РФ Сергій Шматко.

"Я впевнений, що немає жодних передумов для газових конфліктів, які були зимою 2009 року, - зазначив Шматко, якого цитує ИТАР-ТАСС. З його слів, сьогоднішня газова суперечка з Україною стосується справедливої ціни, головне - щоб вимоги виконувалися споживачем у відповідності до транзитного договора.

"З урахуванням сьогоднішньої політичної дискусії, інтеграцією політичних процесів між Росією, Україною та Європою можливість припинення транзиту газу виключається", - запевнив міністр енергетики.

Тим часом, глава українського уряду Микола Азаров заявив, що Україна збирається зробити ще одну спробу домовитися з Росією про перегляд газових контрактів 2009 року. "Ми зробимо ще одну спробу домовитися з нашими російськими колегами. Якщо цього не станеться, то, безумовно, вся відповідальність за наслідки ляже на тих керівників, які не хочуть прислухатися до наших аргументів", - сказав Азаров, виступаючи перед студентами Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

При цьому він критично оцінив пропозицію РФ "зробити Україні інтеграційну знижку на газ". "Росія говорить нам: "Вступайте у Митний союз, тоді ви отримаєте певну знижку". А наша позиція в тому, що нам потрібні не знижки, а необхідні "нормальні угоди, за якими ціна газу, який ми закуповуємо, не повинна бути вище, ніж для Німеччини", - сказав Азаров. "Ми націлені не на отримання знижки, а на укладення нових газових угод", - заявив глава уряду.

Крім того, Азаров заявив, що Україна в найближчому майбутньому не зможе брати повноцінної участі в Митному союзі Росії, Білорусі та Казахстану. "Це поки нереально", - сказав він.

При цьому він пояснив труднощі повного вступу України до Митного союзу членством у Всесвітній торговій організації (ВТО). "Якщо нам вступати в Митний союз, то треба переглянути всі абсолютно угоди з ВТО. Це абсолютно нереально", - сказав він. Саме тому, зі слів Азарова, Україна запропонувала співпрацю за формулою "3+1".

Україно-російські відносини: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини