RU

У Лондоні починаються слухання у справі про "бонди Януковича"

09.12.2019, 12:52
У Лондоні починаються слухання у справі про
Віктор Янукович (фото - ЕРА)

У Великобританії почнуться слухання у справі про "борг Януковича" перед Росією на $ 3 млрд.

Як повідомляється на судовому сайті T The supreme court, Англійський апеляційний суд 9 грудня починає слухання щодо оскарження рішення Високого суду Лондона від 29 березня 2017 року по єврооблігаціях на $3 млрд, наданих Росією Україні в кінці 2013 року як кредит. Слухання будуть проходити до 12 грудня.

  • У 2013 році Росія купила в України облігації на $3 млрд за часів президента  Віктора Януковича. Вони мали піврічний купонний період зі ставкою 5% і підлягали погашенню 20 грудня 2015 року.
  • Наприкінці 2015-го Кабінет міністрів ввів мораторій на виплату цих $3 млрд, через що в 2016 році Росія подала на Україну до Лондонського суду. Суд став на бік РФ і постановив, що бонди повинні бути погашені.
  • Україна подала апеляцію, в якій привела ряд аргументів, один з яких Апеляційний суд Англії порахував вагомим. У вересні 2018 року він виніс рішення, що аргумент про випуск бондів під тиском Росії в спробі не допустити підписання Угоди про Асоціацію з ЄС не може бути відхилений без проведення всеосяжного судового процесу. РФ оскаржила це рішення. Розгляд справи очікувався в кінці червня 2019-го. У червні з'явилася інформація про те, що Британський Верховний суд розгляне апеляцію Росії в кінці року.


Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини