RU

У Клюєва назвали причини уповільнення інфляції

12.01.2011, 16:53

На рівень інфляції у грудні і загалом в 2010 році впливали збільшення обсягів виробництва в харчовій промисловості, падіння споживчого кредитування і відносна стабільність валютного курсу. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

У міністерстві зазначають, що в грудні по відношенню до листопада ціни зросли на 0,8%, що є найнижчим показником за останні роки (в грудні 2009 року - 0,9%, в грудні 2008 року - 2,1%, середній показник грудня 2002-2009 років - 1,5%).

"Динаміка цін на непродовольчі товари продовжувала залишатися незначною у зв'язку з продовженням тенденції збільшення заощаджень населення і сезонними передсвятковими знижками", - вважають в Мінекономіки.

У міністерстві також вважають, що серед негативних чинників впливу на ціноутворення на споживчому ринку в 2010 році були зовнішньоекономічні: зростання світових цін на нафту і підвищення вартості сільгосппродукції на світовому ринку (зерно, цукор), що також викликало зростання цін на сільгосппродукції на внутрішньому ринку.

Нагадаємо, за даними Держкомстату, за підсумками 2010 року інфляція в Україні становила 9,1%. При цьому в грудні споживчі ціни підвищилися усього на 0,8%.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини