У Кабміні пропонують нагляд за будмайданчиками через відеокамери

13.12.2019, 15:17
У Кабміні пропонують нагляд за будмайданчиками через відеокамери - Фото
Альона Бабак (Фото: прес-служба Кабміну)

Контролювати якість будівельних робіт пропонують за допомогою відеокамер на всіх об'єктах

В Україні може бути введено державний нагляд у будівельній сфері за допомогою відеокамер на будмайданчиках. Про це 13 грудня повідомила журналістам міністр розвитку громад і територій Альона Бабак, передає Інтерфакс-Україна.

"Держава може поставити вимогу, що на певному етапі будівельних робіт необхідний державний нагляд. Це необов'язково робити в присутності інспектора, це можуть бути електронні засоби передачі даних. Можна впровадити камери, які будуть завантажувати дані в систему, де будуть зберігатися дані про належне чи неналежне виконання робіт", - розповіла вона.

У разі впровадження камер, інформація буде зберігатися в архіві щодо кожної окремої забудови.

За словами в.о. голови Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) Олександра Строкача, зараз недобросовісні забудовники, щоб уникнути перевірок, просто не приходять на них.

"Законодавством визначено, що перевірка може бути проведена виключно в присутності суб'єкта господарювання. Коли електронний кабінет запрацює для всіх об'єктів складності (орієнтовно - кінець 2020), і забудовники будуть отримувати повідомлення про перевірки, то в разі їх неявки на об'єкт, наприклад, два рази, автоматично будуть припинені права на проведення робіт", - сказав він.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєкт"Новий старт" після ковіду: Шлях Максима Гладченка, який мріє одягати національні збірні