RU

У Кабміні планують підвищити тарифи на електроенергію для населення

29.05.2020, 10:39
У Кабміні планують підвищити тарифи на електроенергію для населення - Фото
Фото: depositphotos.com

Затверджена Кабінетом міністрів програма стимулювання економіки у зв'язку з COVID-19 передбачає перегляд тарифів на електроенергію для населення. Такий пункт міститься в презентації програми, опублікованій на урядовому порталі.

Перегляд тарифів забезпечить фінансову стабільність енергетичного сектору, очікують у Кабміні. Пріоритет даного рішення вказаний як високий, однак відзначена складність його впровадження.

Крім того, серед запланованих ініціатив у цій сфері: врегулювання заборгованості Гарантованого покупця, перегляд тарифів для відновлюваних джерел енергії та врегулювання заборгованості між учасниками ринку.

Також Кабмін планує скасувати покладання спеціальних зобов'язань (ПСЗ) на ринку газу, ввести стимулююче тарифоутворення для операторів систем розподілу електроенергії, перейти на розрахунки за газ із використанням одиниць енергії.

Планується переглянути енергетичну стратегію України, а також знизити ренту на видобуток нафти і газу.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

  • На початку травня енергетичний регулятор розглядав можливість скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення. За його підрахунками, таке рішення дозволить отримувати додатково 12 млрд грн на рік. Тоді регулятор підкреслив, що підвищення тарифів - лише один із обговорюваних варіантів балансування на ринку електроенергії.
  • 27 травня Кабмін затвердив Програму стимулювання економіки. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що "червоною лінією програми" став принцип пріоритету українського виробника. Для підтримки економіки були розроблені заходи щодо шести секторів: промисловість, сільське господарство, енергетика, транспорт та інфраструктура, інформаційно-комунікаційні технології, сфера послуг (торгівля, готельно-ресторанна справа, освіта, креативні індустрії, особисті послуги).

Читайте російською: В Кабмине планируют повысить тарифы на электроэнергию для населения

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини