RU

У Кабміні назвали чотири головні проблеми іноземців в Україні

23.12.2019, 11:08
У Кабміні назвали чотири головні проблеми іноземців в Україні - Фото
Дмитро Дубілет (Фото: прес-служба Кабміну)

В уряді провели дослідження і назвали чотири головні причини, за якими іноземцям залишатися в Україні некомфортно. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет на своїй сторінці в Facebook.

За словами Дубілета, іноземці стикаються з наступними проблемами:

- перебування в Україні більше 90 днів. "Для цього доведеться докласти чимало зусиль, тому як просто так залишитися в нашій країні іноземцю можна. Повинен бути привід - хвороба, одруження, робота тощо. Крім того, потрібно зібрати ряд документів, навіть документів про власника орендованої квартири, в готелі залишатися не можна. Багато іноземців правила порушують, за що в результаті платять штраф", - зазначив міністр.

- отримання дозволу на роботу/навчання тощо. "У тому випадку, якщо європеєць захоче працювати в Україні, йому необхідно виїхати за кордон і отримати там візу. Це стосується всіх країн", - прокоментував Дубілет.

- візити до держорганів. "Якщо іноземець захоче отримати тимчасову або постійну посвідку на проживання, робочу візу, робити це доведеться через особисте відвідування державних органів. Хороша новина в тому, що Україна вміє надавати е-сервіси для іноземців - так працює електронна віза для країн на кшталт Австралії. За таким принципом потрібно зробити е-сервіси і тут", - підкреслив Дубілет.

- рахунки в банках. "Іноземцям досить складно відкрити рахунок в українському банку. Та й самі банки часто вважають за краще просто не зв'язуватися з ними. Особисто я вважаю, що теоретично для іноземців (не тільки тих, які в Україні) можна зробити відкриття рахунків повністю дистанційним (за допомогою сервісів на зразок Equifax). Українська економіка від цього сильно б виграла", - додав міністр.

Читайте російською: В Кабмине назвали четыре главные проблемы иностранцев в Украине

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини