У Жеваго заявили про політичний тиск

15.10.2019, 16:22
У Жеваго заявили про політичний тиск - Фото
Костянтин Жеваго (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Костянтин Жеваго не з'явився до Державного бюро розслідувань (ДБР) для пояснень щодо ситуації, пов'язаної з ліквідацією банку Фінанси і кредит, через те, що знаходився на лікуванні за кордоном. Про це повідомляє прес-служба Жеваго.

Як відзначають у прес-релізі, "влада в особі ДБР" поширює "спотворену й неправдиву інформацію про оголошення Жеваго К.В. у національний розшук через його нібито неявки без поважної причини до слідчого" ДБР.

У повідомленні наголошують, що 27 вересня Жеваго був на лікуванні за кордоном. "Де знаходиться до цього часу, про що слідчого було завчасно повідомлено із подальшим наданням підтверджуючих документів. Дані обставини є поважною причиною", - підкреслюють у прес-службі.

За словами юридичного консультанта Жеваго, ситуація з викликом на допит, заочним врученням підозри, заявою слідчого (а не суду) про оголошення в загальноукраїнський розшук - це вибіркове правосуддя з елементами PR-кампанії нинішніх органів досудового розслідування.

"Ці факти свідчать про перевищення повноважень слідчими ДБР, тобто про вчинення ними службового злочину. З ринку було виведено понад дев'ять десятків банків, діяльність багатьох із яких викликала сумніви, але питання чомусь виникли тільки до пана Жеваго не як до співробітника банку, а як до його акціонера", - зазначив консультант.

Він вважає, що в цій "ситуації спостерігаються елементи політичного переслідування".

  • 23 вересня ДБР викликало Жеваго на допит для вручення підозри в розтраті 2,5 млрд грн банку, що лопнув Фінанси і Кредит, бенефіциаром якого він був. Бізнесмен на допит не з'явився, після чого його оголосили в національний розшук.
  • 1 жовтня бізнесмен назвав звинувачення в розтраті коштів банку Фінанси і кредит "недостовірною інформацією" і заявив, що не отримував повідомлення від ДБР.
  • 11 жовтня Національне антикорупційне бюро (НАБУ) повідомило екс-депутату про нову підозру: в недостовірному декларуванні в 2015-2017 роках на загальну суму близько 20 млн грн.

Детальніше читайте: Жеваго в розшуку. Олігарх реально може опинитися за гратами? Розбір

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Подставить плечо: Как бизнес спасает государство в период кризиса