У ДТЕК Західенерго виявлено ознаки монополії - НКРЕКП

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) заявляє про факти порушення законодавства щодо захисту економічної конкуренції з боку групи компаній АТ ДТЕК Західенерго на Бурштинському "енергоострові".
Як повідомляє прес-служба регулятора, моніторинг учасників оптового ринку електроенергії показав, що протягом перших трьох місяців після введення в Україні нової моделі ринку електричної енергії виріс дефіцит пропозицій електроенергії на ринку на добу наперед (РДН) і внутрішньодобовому ринку (ВДР).
За інформацією учасників ринку, окремі трейдери (постачальники), використовуючи монопольне становище, блокують можливість імпорту електроенергії з держав-членів Енергетичного співтовариства, зокрема з боку Словаччини.
Йдеться про діяльність компанії АТ ДТЕК Західенерго і пов'язаних із нею трейдерів у торгівельній зоні Бурштинського "енергоострова".
У НКРЕКП підкреслили, що в період з липня по вересень 2019 року було викуплено потужності міждержавного перетину з української сторони, залишилися вільними потужності з боку Словаччини, а обсяги імпорту електроенергії в цю зону з боку Словаччини були незначними.
При цьому, одночасно компанія ДТЕК Західенерго в липні-вересні 2019 року зменшувала обсяги продажів електроенергії на ринку на добу наперед і внутрішньодобовому ринку. Це змушувало постачальників та їх споживачів отримувати електроенергію на ринку, що балансує, за вищою ціною, зазначає регулятор.
Для усунення обмежень торгівлі електроенергією в зоні Бурштинського "енергоострова" на кордоні України та Словаччини НКРЕКП офіційно звернулася до оператора системи передачі електроенергії Словаччини - компанії SEPS та уряду Словаччини для з'ясування технічних питань, пов'язаних із блокуванням імпорту електроенергії в Україну.
- 4 жовтня АМКУ почав розслідування проти ДТЕК Західенерго. АМКУ побачив ознаки монопольного становища ДТЕК Західенерго на ринках електроенергії в межах торгової зони Острів Бурштинської ТЕС на підставі того, що близько 90% загального обсягу виробництва електроенергії здійснює Західенерго, при цьому обсяги імпорту електроенергії в цю зону в липні-вересні 2019 року було незначними.
- У ДТЕК назвали висновки АМКУ про ознаки монополії на Бурштинському енергоострові безпідставними.
- Раніше АМКУ розслідував справу щодо монополії ДТЕК на ринку електроенергії та у 2016 році готувався визнати його монополістом. Але через два роки закрив справу. В АМКУ також відмовлялися розслідувати формулу Роттердам +
Комментарі