RU

У ДТЕК Західенерго виявлено ознаки монополії - НКРЕКП

11.10.2019, 16:54
У ДТЕК Західенерго виявлено ознаки монополії - НКРЕКП - Фото
Фото: depositphotos.com

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) заявляє про факти порушення законодавства щодо захисту економічної конкуренції з боку групи компаній АТ ДТЕК Західенерго на Бурштинському "енергоострові".

Як повідомляє прес-служба регулятора, моніторинг учасників оптового ринку електроенергії показав, що протягом перших трьох місяців після введення в Україні нової моделі ринку електричної енергії виріс дефіцит пропозицій електроенергії на ринку на добу наперед (РДН) і внутрішньодобовому ринку (ВДР).

За інформацією учасників ринку, окремі трейдери (постачальники), використовуючи монопольне становище, блокують можливість імпорту електроенергії з держав-членів Енергетичного співтовариства, зокрема з боку Словаччини.

Йдеться про діяльність компанії АТ ДТЕК Західенерго і пов'язаних із нею трейдерів у торгівельній зоні Бурштинського "енергоострова".

У НКРЕКП підкреслили, що в період з липня по вересень 2019 року було викуплено потужності міждержавного перетину з української сторони, залишилися вільними потужності з боку Словаччини, а обсяги імпорту електроенергії в цю зону з боку Словаччини були незначними.

При цьому, одночасно компанія ДТЕК Західенерго в липні-вересні 2019 року зменшувала обсяги продажів електроенергії на ринку на добу наперед і внутрішньодобовому ринку. Це змушувало постачальників та їх споживачів отримувати електроенергію на ринку, що балансує, за вищою ціною, зазначає регулятор.

Для усунення обмежень торгівлі електроенергією в зоні Бурштинського "енергоострова" на кордоні України та Словаччини НКРЕКП офіційно звернулася до оператора системи передачі електроенергії Словаччини - компанії SEPS та уряду Словаччини для з'ясування технічних питань, пов'язаних із блокуванням імпорту електроенергії в Україну.

  • 4 жовтня АМКУ почав розслідування проти ДТЕК Західенерго. АМКУ побачив ознаки монопольного становища ДТЕК Західенерго на ринках електроенергії в межах торгової зони Острів Бурштинської ТЕС на підставі того, що близько 90% загального обсягу виробництва електроенергії здійснює Західенерго, при цьому обсяги імпорту електроенергії в цю зону в липні-вересні 2019 року було незначними.
  • У ДТЕК назвали висновки АМКУ про ознаки монополії на Бурштинському енергоострові безпідставними.
  • Раніше АМКУ розслідував справу щодо монополії ДТЕК на ринку електроенергії та у 2016 році готувався визнати його монополістом. Але через два роки закрив справу. В АМКУ також відмовлялися розслідувати формулу Роттердам +
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини