RU

У ДТЕК Ахметова готові продавати свої шахти і ТЕС

01.06.2021, 14:10
У ДТЕК Ахметова готові продавати свої шахти і ТЕС - Фото
Запорізька ТЕС (фото: пресслужба ДТЕК Енерго)

У групі компаній ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова готові продати всі свої вугільні шахти і теплові електростанції. Про це заявив голова ДТЕК Максим Тимченко в інтерв'ю ЕП.

"Ми робимо основну ставку на розвиток зеленої генерації як виробника електроенергії. Ми готові розглядати продаж наших електростанцій і вугільних шахт. Якщо у нас буде попит на 10% портфеля станцій і шахт, значить продамо 10%. Якщо буде на 100%, значить, продамо 100%. Але це точно не розпродаж. Ми точно будемо враховувати соціальний аспект і інтереси наших працівників", –  заявив Тимченко.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Він підкреслив, що продаж шахт або ТЕС можливий тільки після дозволу від кредиторів. Тимченко додав, що продаж ТЕС або шахт розглядається окремо, а не в зборі з енергокомпанією.

Голова ДТЕК не назвав активи, які хочуть продати в першу чергу. При цьому він заявив, що найближчим часом хочуть продати шахти ДТЕК в Росії. Якщо покупців на ці активи не буде – ТЕС, як і шахти, будуть закривати:

"Багато блоків ТЕС закриються через 5-10 років. А вони вже двічі відпрацювали свій ресурс. Вони вже фізично зношені. У нас наймолодша ТЕС побудована в 1982-му році. Якщо ніхто не купить, то ми будемо їх закривати, як шахти. Ось в цьому році ми закрили дві шахти, тому що був вироблений їх ресурс. Так само і з тепловими електростанціями", – додав Тимченко.

Підрозділ ДТЕК Energy генерує чверть всієї електроенергії України. Володіє вісьмома ТЕС: Луганською, Курахівською, Запорізькою, Придніпровською, Ладижинською, Криворізькою, Добротвірською і Бурштинською. Їх сумарна потужність – 13,5 ГВт. Також володіє чотирма збагачувальними фабриками і сімома шахтами. Одна з шахт знаходиться в Ростовській області РФ (Обухівська). За 2020 вуглевидобуток досяг 18,9 млн тонн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини