RU

У БЮТ вважають, що з стабфонду треба підтримати малий і середній бізнес

21.10.2008, 11:45

Із стабілізаційного фонду треба насамперед підтримати малий і середній бізнес, а не великих експортерів. У цьому впевнена народний депутат від БЮТ Наталія Королівська, про що вона заявила в ексклюзивному коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ.

"Я вважаю, що сьогодні основне завдання – це підтримати мале і середнє підприємництво, підтримати сільгоспвиробників, тих людей, які сьогодні ризикують залишитися без рефінансування банків, без перекредитування. Тому тут потрібен чіткий і ясний підхід Нацбанку до рефінансування кредитів. Треба просто диверсифікувати. Якщо це кредити під початий інвестиційний проект, або це кредити малого і середнього бізнесу під виробництво, треба знаходити можливості спільно з урядом спільно з бюджетом переглянути, промоніторити весь бюджет 2008 року, щоб зрозуміти, які у нас там є ще запаси", - сказала Н. Королівська.

Депутат зазначила, що на сьогодні є перевиконання бюджету на 9 млрд. грн., і необхідно розглянути питання, чи можна за рахунок цих ресурсів створити стабілізаційний фонд і чітко визначити, на що можуть бути спрямовані кошти з цього фонду. "А якщо зараз хочуть дорватися до влади з тим, щоб підтримати купку олігархів, яка потрапила сьогодні в кризу, то ситуацію треба розглядати по-іншому. На жаль, наша металургія, яка отримала свої підприємства декілька років тому і отримала їх далеко не за ринковою ціною, повинна була проводити модернізацію, повинна була вкладати інвестиції, повинна була розвивати ринкову економіку. Ні, вони за рахунок дешевого сировинного ресурсу сиділи на шиї у всієї країни і сьогодні, коли вдарила криза, вони хочуть цю кризу насамперед перекласти на своїх людей. Я вважаю, що сьогодні перший закон має бути – поправки до КЗоТ про посилювання правил скорочення людей. Це повинен бути перший закон, а не закон про створення стабілізаційного фонду з нічого", - зазначила вона.

Нагадаємо, на засіданні РНБО було прийнято рішення про формування стабілізаційного фонду за рахунок надходжень від приватизації. "Ми створюємо стабілізаційний фонд на основі надходжень переважно від приватизації і коштів від розміщення облігацій державної позики", - повідомив на засіданні РНБО Президент України Віктор Ющенко.

Досьє на Наталію Королівську >>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини