RU

У ЄБРР вважають, що інвестиційний клімат в Україні важкий

12.07.2011, 10:41
У ЄБРР вважають, що інвестиційний клімат в Україні важкий - Фото
b3f5b8ebab229e3d90b3b3c99a3904de.jpg

У ЄБРР вважають, що інвестиційний клімат в Україні важкий
Інвестиційний клімат в Україні залишається досить важким через велику кількість законодавчих, регуляторних та адміністративних перешкод. Таку думку висловив провідний радник ЄБРР Антон Усов у коментарі Інституту Горшеніна в ході експертного опитування.

"В умовах сучасного ринку Україна повинна дуже сильно опікуватися тим, як ставитися до інвесторів і вітчизняних, і зарубіжних. Тому що в регіоні є ціла низка країн, які є прямими конкурентами України. Ці країни, безумовно, відтягнуть на себе ресурси як Європейського банку, так і власні. А дефіцит іноземних інвестицій, і взагалі будь-яких прямих інвестицій, закінчується дисбалансом економіки. Це, напевно, найважливіше. Тому що дуже багато законодавчих, регуляторних, адміністративних перешкод, про це ми говорили на зустрічі з президентом, це те, що сказали інвестори", - зазначив Усов, якого цитує прес-служба Інституту Горшеніна.

"Ще одна річ, про яку президент не говорив, – якщо подивитися на структуру проектів, які реалізовуються у фінансуванні Європейського банку, то кількість цих проектів певною мірою зросла, але обсяг індивідуальних проектів поменшав. Це означає, що інвестори стали обережніше. Одна з причин – наслідки кризи, які до кінця не подолані. Друга причина – це те, що все ж клімат і умови ведення бізнесу в Україні залишаються такими, що виходити з великими проектами зараз далеко не всі наважуються", - додав він.

На його думку, інвестиційна привабливість України не сильно зміниться після підписання договору про ЗВТ з ЄС. "Це зовнішній чинник, який буде сприяти. Але нарівні із зовнішнім чинником є маса внутрішніх. Зрозуміло, це деяка зовнішня кон'юнктура (наприклад, Україна є членом ВТО). Є якісь внутрішні речі, які в країні треба поміняти. Тому що привабливість – це, передусім, те, про що всі інвестори говорять: привабливість складається з суми чинників. Вступ до ЄС і т.д., це перше. Друге, врахуйте, що ці речі не відбуваються автоматично. Вступ до будь-якої організації такого масштабу вимагає цілого ряду погоджувальних дій, жертв, якщо хочете, і консенсусу з боку всіх, хто залучений. Тому це не станеться завтра і не станеться автоматично", - сказав експерт, додавши, що російські інвестори не стануть винятком, і їх інтерес до України буде тільки зростати.

Інвестиційний клімат України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини