RU

У Бойка розповіли, що не влаштовує Україну в газовому контракті з Росією

15.04.2011, 10:34
У Бойка розповіли, що не влаштовує Україну в газовому контракті з Росією - Фото
a5b23deab069e1a2864342789225691d.jpg

У Бойка розповіли, що не влаштовує Україну в газовому контракті з Росією
Чинна газова угода між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" не передбачає сезонної знижки на газ (влітку - на 20-25% дешевше) і знижки на об'єм (чим більше купуєш - тим дешевше), які містяться в інших європейських контрактах "Газпрому". Про це сказав заступник директора департаменту нафтової, газової і нафтопереробної промисловості Міністерства енергетики і вугільної промисловості України Костянтин Бородін виданню "Коммерсант Украина".

За словами К.Бородіна, базова ціна, закладена у формулу для України, була вище європейської, крім того, з неї необхідно було відняти вартість транспортування до європейського кордону. Він наголосив, що чинна угода не передбачає сезонної знижки на газ і знижки на об'єм, які містяться в інших європейських контрактах "Газпрому". Також, за його словами, як базис для розрахунку ціни закладений газойль, як в італійському контракті, хоч альтернативою газу в Україні є вугілля.

Джерело у Міненерго також зазначило, що "Газпром" платить низьку ціну за транзит, і це має стати додатковим аргументом у перемовинах. "Ми готові зберегти існуючу ставку, але можемо говорити і про її перегляд у випадку, якщо Росія не піде нам назустріч у питанні ціни газу", - пояснив він.

Нагадаємо, напередодні в уряді Росії заявили про готовність проаналізувати формулу ціни природного газу, закріплену в контрактах, укладених НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпромом".

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини