RU

У березні українці забрали з банків 2,7 млрд грн і $19 млн

06.04.2020, 14:19
У березні українці забрали з банків 2,7 млрд грн і $19 млн - Фото
Ілюстративне фото: Юлія Березовська/прес-центр НБУ

За березень залишки на банківських рахунках населення скоротилися на 2,752 млрд грн (-0,8%) і на 19 млн в доларовому еквіваленті (-0,2%). Про це повідомляє Експертна платформа Національного банку (НБУ).

Відзначається, що боротьба з пандемією та економічна невизначеність вплинули на те, що українці активно знімали гроші з банківських рахунків. При цьому в НБУ говорять, що ця тенденція була слабкою і короткочасною.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Оперативний моніторинг Нацбанку, показав, що після 25 березня скорочення залишків коштів на рахунках фізосіб припинилося. "Вклади в національній валюті за останні 7 днів березня навіть зросли на 4 млрд гривень (+1,2%)", - уточнюють у НБУ.

Що стосується коштів в іноземній валюті, то в НБУ говорять, що в другій декаді березня, як і на валютному ринку, мала місце суттєва нервозність. Після чого залишки фізосіб у банках у доларовому еквіваленті майже не змінюються.

У Нацбанку вважають, що ситуація істотно відрізняється від гострих фаз попередніх криз. Зокрема, тільки в серпні 2014 скорочення залишків коштів фізосіб у національній валюті склало 1,44%, а в інвалюті - 3,11%.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини