У 2020 році економіка України впаде на 6% - НБУ

31.07.2020, 12:35
У 2020 році економіка України впаде на 6% - НБУ - Фото
Національний банк України (Фото: прес-центр НБУ)

Економіка України за підсумками 2020 року скоротиться на 6%, проте вже з наступного року її зростання очікується на рівні 4%. Про це йдеться в щоквартальному інфляційному звіті НБУ за липень.

За даними НБУ, до кінця поточного року інфляція прискориться до 4,7% і наблизиться до середньострокової мети Національного банку 5% в наступні роки.

Однак найгірший період вже позаду, відзначають в Нацбанку. Пом'якшення карантину сприяє пожвавленню ділової активності, а м'яка монетарна і фіскальна політика підтримають економічне зростання в наступні роки.

"Втім, темпи відновлення будуть стримуватися все ще пригніченим споживчим та інвестиційним попитом, зокрема, через високий рівень невизначеності щодо поширення коронавірусу", - йдеться в звіті.

За прогнозами НБУ, відновлення в країні економічної діяльності за видами буде нерівномірним: найбільш постраждалі від карантину галузі - сфера послуг, торгівля і транспорт частково відновляться вже в третьому кварталі. Однак через низький попит вони ще довго не повернуться до докризового рівня.

Відновлення в експортних галузях, зокрема, металургії, відбудеться разом з ростом світового попиту вже в наступному році.

Наприклад, сільське господарство, як говориться у звіті, ймовірно, буде серед видів економічної діяльності, які найменше постраждають від карантинних обмежень. Однак в цьому році НБУ очікує менші обсяги урожаю через гірші погодні умови.

Також нові стимули для розвитку отримує IT-сектор, особливо в частині проектів з організації віддаленої роботи, а також внутрішній туризм.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса