RU

У 2009 році інфляція та зростання економіки України уповільняться

18.07.2008, 14:05

За прогнозами Світового банку (СБ), 2009 рік для України стане роком плавного коректування, з уповільненням зростання економіки до 4,5% та рівнем інфляції близько 15%. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили в прес-службі представництва СБ в Україні.

На думку фахівців банку, наступного року ключовим чинником стануть погіршення умов торгівлі на 6,4% при стабільних цінах на метали і подальше наближення цін на імпортований газ до рівня європейських країн. "Ця обставина, а також вплив уповільнення кредитного зростання, мають допомогти утримувати темпи внутрішнього попиту на більш стійкому рівні. Навіть за такого сценарію плавного коректування дефіцит поточного рахунку перевищить 11% ВВП, вимагаючи $25 млрд. фінансувань", - зазначають експерти.

ВСБ чекає, що поступова стабілізація на міжнародних ринках та привабливість України з точки зору фундаментальних чинників забезпечить достатнє фінансування через інвестиції та приватні запозичення. Крім того, СБ прогнозує підвищення комунальних та енергетичних тарифів у наступному році.

Нагадаємо, Світовий банк погіршив прогноз річної інфляції в Україні з 17,2% до 21,5%.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини