RU

У 100 трильйонів разів швидше за найпотужніший комп'ютер: Китай отримав квантову перевагу

04.12.2020, 17:18
У 100 трильйонів разів швидше за найпотужніший комп'ютер: Китай отримав квантову перевагу - Фото
Квантовий процесор (ілюстративне фото: depositphotos.com)

Науково-технологічний університет Китаю створив квантовий комп'ютер, швидкість обробки інформації якого в 100 трильйонів разів вища, ніж у найбільш потужного комп'ютера на сьогоднішній день. Про це  пише британська Independent з посиланням на наукову публікацію в журналі Science.

Таким чином, Китай відібрав у США т.зв. квантову перевагу – можливість першим створювати нові комп'ютери, здатні робити обчислення на незбагненних для сьогоднішніх технологій швидкостях.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

У вересні минулого року компанія  Google  заявила про досягнення квантової переваги, коли її квантовий комп'ютер за 3 хвилини і 40 секунд зробив обчислення, на які навіть найпотужніша з існуючих обчислювальних машин – Summit від IBM – витратила б 10 000 років.

Науково-технологічний університет Китаю заявляє, що його комп'ютер швидше аналога Google у 10 мільярдів разів.

Квантові комп'ютери були вперше теоретизовано майже 40 років тому фізиком Річардом Фейнманом, але створювати такі обчислювальні машини почали лише в останні роки.

Вони працюють, замінюючи традиційні біти "1" і "0", що використовуються для кодування цифрової інформації, квантовими бітами або кубітами. Вони можуть функціонувати як "1" і "0" одночасно, існуючи в стані суперпозиції, що означає, що кожен новий кубіт, що додається в комп'ютер, збільшує потужність експоненціально, а не лінійно.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини