Тютюнова поправка. Рада прийняла ветований Зеленським закон про єдиний рахунок

13.04.2020, 17:07
Тютюнова поправка. Рада прийняла ветований Зеленським закон про єдиний рахунок - Фото
Верховна Рада (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

Депутати підтримали законопроект із пропозиціями президента 279 голосами

Сьогодні, 13 квітня, Верховна Рада підтримала законопроект №1049 про єдиний рахунок для сплати податків і зборів з урахуванням зауважень президента Володимира Зеленського.

Зокрема, президент запропонував видалити скандальну поправку, що стосувалася торгової націнки на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі від максимальної роздрібної ціни (МРЦ). Поправка видалена як така, що не відповіда Конституції, Господарському кодексу та Закону України "Про ціни і ціноутворення".

У прес-службі міністерства фінансів відзначають, що мета прийнятого законопроекту - запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів. Цей рахунок допоможе вирішити безліч технічних проблем при перерахуванні платежів, оптимізує діяльність податкових органів і спростить життя бізнесу, підкреслюють у Мінфіні.

Суть "тютюнової поправки" зводиться до встановлення торгової націнки (маржі) на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни відповідно. В асоціації Укртютюн заявляли, що введення націнки може привести до закриття фабрик і втрати 50 000 робочих місць.
  • Законопроект №1049 Верховна Рада прийняла 4 жовтня. Однак на тютюновому ринку вибухнув скандал через поправку, яка, в разі вступу в силу, збільшить вартість пачки сигарет на 18% або 7 грн. Детальніше читайте тут >>>
  • Тютюнники обговорювали проблему з попереднім прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком та просили про допомогу президента Зеленського.
  • 13 грудня Кабмін і виробники тютюнових виробів підписали Меморандум. В уряді розраховують, що документ дозволить створити рівні умови на тютюновому ринку і допоможе боротися з незаконною торгівлею.
  • 29 січня Кабмін затвердив план боротьби з незаконним виробництвом та обігом тютюнових виробів до 2021 року.
  • 19 лютого президент ветував закон і повернув його з пропозиціями до Верховної Ради.

Читайте також: Слуга Народу змінює податки. Як і обіцяв Коломойський, заплатить Ахметов. І курці

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы