RU

Туркменістан хоче залучити ООН до поставок енергоносіїв

30.05.2012, 10:44
Туркменістан хоче залучити ООН до поставок енергоносіїв - Фото
Гурбангули Бердимухаммедов (фото: president.gov.ua)
Туркменістан пропонує країнам СНД створити експертну групу високого рівня під егідою ООН з питань безпеки поставок енергоносіїв. Про це повідомив президент Туркменістану Гурбангули Бердимухаммедов, виступаючи на засіданні Ради глав урядів СНД в Ашхабаді.

Як повідомляє прес-служба уряду України, Бердимухамедов нагадав, що питання забезпечення безпеки поставок енергоносіїв  Туркменістан вніс в ООН ще в 2008 році. "Ми вважаємо це дуже важливим питанням і тому пропонуємо створити експертну групу з питань безпеки енергопостачання під егідою ООН", - сказав президент Туркменістану.

За його словами, робота цієї експертної групи має сприяти підписанню міжнародної конвенції про безпеку поставок енергоносіїв. Разом з тим, президент Туркменістану запропонував створити регіональний центр з дослідження кліматичних змін і розмістити його в Ашхабаді.

Крім того, він зазначив, що співпраця в рамках СНД відбувається за багатьма напрямками, зокрема важливим є співробітництво в сфері освіти і науки, галузі високих технологій та інновацій. Разом з тим Бердимухаммедов повідомив, що в ході сьогоднішнього засідання будуть обговорюватися енергетичні питання співпраці в транспортній сфері, телекомунікаціях та екології.

Нагадаємо, що вчора в Ашхабаді прем'єр-міністр України Микола Азаров зазначив, що Україна продовжує системну роботу щодо забезпечення альтернативних поставок газу. За його словами, це питання обговорювалося з президентом Туркменістану, зокрема, щодо можливих обсягів газу, які Туркменістан може постачати Україні. Азаров зазначив, що українська сторона наполягає на реалізації положень угоди про введення зони вільної торгівлі в СНД, які дають їй можливість вільного доступу до газотранспортних систем країн СНД.

Прем'єр-міністр підкреслив, що в рамках роботи з диверсифікації поставок вуглеводнів Україна готова брати участь у реалізації проектів з будівництва Транскаспійського газопроводу.

Досьє на  Гурбангули Бердимухаммедова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини