RU

Туреччина пропустить газопровід Південний потік в обхід України

28.12.2011, 16:36
Туреччина пропустить газопровід Південний потік в обхід України - Фото
Путін і Міллер провели переговори з турецькою стороною
Туреччина видала остаточний дозвіл на будівництво газопроводу Південний потік в обхід України. Про це заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін в ході російсько-турецьких переговорів.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Путін подякував Туреччині за рішення видати остаточний дозвіл на будівництво в особливій економічній зоні Туреччини газопроводу Південний потік.

У Газпромі пояснюють, що в ході переговорів турецька сторона офіційно передала ноту МЗС Туреччини за проектом Південний потік.

"Дозвіл на будівництво, отримане від Туреччини, - найсерйозніше підтвердження, що проект буде побудований строго з графіком, а саме - до кінця 2015 року. Хотів би привітати всіх учасників проекту Південний потік і наших партнерів з отриманням дозволу на будівництва. Це хороший подарунок до Нового року", - зазначив глава Газпрому Олексій Міллер.

У свою чергу, глава російського уряду розраховує на позитивну реакцію України на рішення Туреччини дозволити прокладку газопроводу Південний потік по дну Чорного моря у своїй економічній зоні. "Думаю, він (Київ, - ред.) поставиться до цього позитивно", - сказав Путін, відповідаючи на питання, як поставиться Україна до рішення Туреччини.

Нагадаємо, до цього в Газпромі заявляли, що реалізація проекту будівництва газопроводу Південний потік залежить від переговорів з Україною.

Раніше президент України Віктор Янукович озвучив тривогу з приводу обхідних газових маршрутів навколо України. На думку президента, вони несуть загрозу національним економічним інтересам країни. Гарант навіть запропонував прокласти Південний потік з Росії в Європу не по дну Чорного моря, а трохи північніше - через територію України.

Проект Південний потік передбачає будівництво газопроводу потужністю 63 млрд. кубометрів на рік по дну Чорного моря в обхід України. Морська магістраль довжиною 900 км вийде на сушу в Болгарії, а потім продовжиться на південь Італії і на північ Італії.

На думку експертів, якщо Росія запустить газопровід по дну Чорного моря, то українська ГТС може втратити свою значимість.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини