RU

Ціни на продукти харчування в світі досягли семирічного максимуму – індекс ООН

07.05.2021, 13:39
Ціни на продукти харчування в світі досягли семирічного максимуму – індекс ООН - Фото
Фото: depositphotos.com

Індекс світових цін на продукти харчування зріс одинадцятий місяць поспіль і за підсумками квітня досяг максимального значення з травня 2014 року – 122 пункти. Про це пише Bloomberg із посиланням на дані звіту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO).

Зростання індексу в квітні склало 1,7% проти березня і 30,8% проти квітня 2020 року, говориться в звіті.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Найбільше зростання в квітні показав індекс цукру: 3,9% (проти березня і 60% проти квітня 2020 року). Індекси зернових та молочної продукції зросли на 1,2% (проти березня). Індекс цін на овочі за квітень зріс на 1,8%, м'яса – на 1%.

Поточний рівень індексу світових цін на продукти знаходиться на 12% нижче за історичний максимум, досягнутий у лютому 2011 року.

Зростання цін на продовольство в світі викликане збоєм імпорту продуктів харчування до країн, що розвиваються, через пандемію COVID-19, стверджують автори звіту. Проблеми з постачанням продовольства призвели до збільшення кількості голодуючих у світі до 150 млн чоловік, що є найвищим показником за останні п'ять років.

Індекс кошика продуктів харчування, складається з п'яти категорій: цукор, овочі, м'ясо, зернові та молочка. Щомісяця розраховується Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини