RU

Ціни на пальне. Мінекономіки не очікує істотних змін на ринку

08.04.2021, 16:08
Ціни на пальне. Мінекономіки не очікує істотних змін на ринку - Фото
Ігор Петрашко (Фото: пресслужба форуму Україна 30)

Міністерство економіки України не очікує суттєвих змін цін на пальне. Про це міністр економіки Ігор Петрашко сказав в інтерв'ю Корреспонденту.

Він заявив, що проблему на ринку нафтопродуктів практично вирішили.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес-новини

"Було проведено багато нарад з імпортерами й учасниками ринку в Україні та з інших країн. Ми знайшли заміщення для всіх обсягів нафтопродуктів, які теоретично виходили з ринку", – заявив Петрашко і додав, що заява Роснєфті про нового імпортера замість Proton призведе до ще активнішого збільшення пропозицій.

"Наступна частина нашої роботи – забезпечити ритмічність постачань і відсутність дефіциту пального. Ми домоглися того, що зараз наповненість нафтобаз усіма видами пального практично на максимумі. Аграрії спокійно проводять посівну кампанію. Мінекономіки не очікує жодних істотних коливань, крім сезонних", – заявив міністр.

Він зазначив, що ціна у великому гурті на дизель з початку і до кінця березня не зросла, а іноді навіть дещо знизилася. Щодо дрібного гурту – теж стабільність в останній тритижневий період.

"Ми шукали рішення для того, щоб ціни на АЗС також відображали логіку процесу і не були спекулятивними... За останні два тижні ми провели багато зустрічей з представниками різних АЗС. Ми прийшли до формату Меморандуму і підписали його з Нафтогазовій асоціацією України, яка представляє інтереси найбільших гравців ринку. Ключова мета Меморандуму – це об’єднання зусиль для цінової стабільності на ринку нафтопродуктів", – сказав Петрашко.

  • 26 березня АМКУ рекомендував найбільшим мережам АЗС встановити роздрібні ціни на автогаз, бензини та дизельне пальне "на рівні, який би відповідав об'єктивній ситуації на ринку".
  • 2 квітня між Кабінетом міністрів і найбільшими мережами АЗС уклали неформальну угоду. Побоюючись різкого зростання цін на нафтопродукти, уряд пообіцяв відбілити паливний ринок України – закрити нелегальні АЗС і припинити торгівлю в країні низькоякісними бензином і дизелем. Натомість Кабмін отримав гарантії від великих мереж, включно з ОККО, WOG та Socar, що протягом квітня ціни на їхні бензини та дизель не перевищуватимуть 30 грн за літр.
  • Великі мережі АЗС за вихідні (2-5 квітня) знизили ціни на бензин.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини