RU

Ціни на нафту зростають після рекордного падіння

10.03.2020, 09:48
Ціни на нафту зростають після рекордного падіння - Фото
Фото: depositphotos.com

Ціни на нафту сьогодні відіграють деякі понесені напередодні втрати. Ф'ючерси на Brent зростають на азіатських торгах на 7%, наближаючись до $37 за барель.

Згідно з даними Investing.com, на 8:25 за київським часом, ціна нафти Brent склала $36,87 (+ 7,25%) за барель. Нафта WTI - $33,27 (+ 6,87%) за барель. Попередні торги закрилися на $34,36 і $31,13 відповідно.

Відзначається, що стабілізація може виявитися тимчасовою, якщо надійдуть новини про збільшення видобутку Саудівською Аравією.

За словами аналітиків Citigroup, ціни можуть впасти нижче $30 і поки не видно, де сформується їхній новий ціновий діапазон.

"Ситуація, свідками якої ми зараз стаємо, мабуть, не має прецедентів в історії нафтового ринку. Комбінація масивної пропозиції та значного шоку з боку попиту одночасно", - сказав Bloomberg виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства Фатіха Бірола.

У той же час нафта після цінового падіння може стати позитивним фактором для деяких економік, вважають аналітики. Ринки акцій в Азії, підтримані також очікуванням стимулів від грошової влади, стабілізувалися. Ф'ючерси S&P 500, після падіння індексу напередодні на 7,6%, зростають на 2%, так як деякі інвестори хочуть повернутися на ринок, щоб купити папери, які різко подешевшали. Прибутковість 10-річних US Treasury зросла до 0,624%.

Читайте також: Дуже чорний понеділок: світові ринки в рекордному падінні. Як це вдарить по Україні

  • Ціна нафти марки Brent після відкриття торгів 9 березня впала більш ніж на 30%. Причина падіння цін - розвал угоди ОПЕК і Росії про скорочення видобутку нафти. Детальніше тут.
  • Слідом за цінами на нафту 9 березня обрушилися фондові ринки. Ф'ючерси на S&P 500 впали на максимально можливі за день 5%. Європейські індекси провалилися на 5-9%, японський фондовий індекс Nikkei втратив 5,1%. Австралійський S&P/ASX 200 впав на 7,3%. Для нього це було найгірше падіння з кризового 2008 року. Падіння цін на нафту до $30 за барель загрожує Росії бюджетним дефіцитом і девальвацією.

Читайте російською: Цены на нефть отскочили после рекордного падения

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини