RU

Ціни на нафту впали на тлі побоювань другої хвилі пандемії коронавірусу

25.06.2020, 09:22
Ціни на нафту впали на тлі побоювань другої хвилі пандемії коронавірусу - Фото
Резервуари для зберігання нафти на нафтопереробному заводі в Індіані, США (фото: Tannen Maury/EPA)

Ціни на нафту різко впали під тиском рекордних запасів у США і побоювань із приводу другої хвилі коронавірусної пандемії, повідомляє Reuters.

Вартість бареля серпневої нафти Brent увечері 24 червня обвалилася на 3,6% і до 18:00 становила $41,1. Ціна бареля серпневої нафти WTI впала на 3,42% - до $38,9.

Сьогодні до 8:35 за київським часом Brent торгувалася за $40,1 (-0,47%), WTI - за $37,88 (-0,37%).

Зростаюча кількість захворювань коронавірусом у США, Китаї, Латинській Америці та Індії викликає в інвесторів знервованість.

"Все це важливі центри попиту на нафту. Друга хвиля інфекцій і блокувань зірве відновлення світової економіки, а разом із цим попит і ціни на нафту", - зазначив Стівен Бреннок із брокерської фірми PVM.

За словами аналітиків, нафтосховища у всьому світі майже заповнені, і якщо друга хвиля пандемії вдарить по попиту, ніде буде зберігати невикористану нафту.

Додатковий тиск на ціни справило більше, ніж очікувалося, збільшення запасів сирої нафти в США за підсумками минулого тижня - 1,7 млн ​​барелів проти прогнозного зростання на 300 000 барелів. У той же час запаси бензину і дистилятів у США скоротилися, отже, споживання палива зростає разом із послабленням режиму блокування.

  • Країни ОПЕК+ в середині квітня домовилися з 1 травня знизити нафтовидобуток. У травні-червні зниження склало 9,7 млн ​​барелів на добу (на 23%), з липня до кінця 2020 року - 7,7 млн ​​б/д (на 18%), далі, до травня 2022 року - 5,7 млн б/д (на 14%).
  • У травні сира нафта подорожчала більш ніж на 80%. Це обумовлено скороченням нафтовидобутку і поступовим відновленням попиту на "чорне золото".
  • 6 червня міністри країн ОПЕК+ домовилися зберегти поточні домовленості про скорочення видобутку. Після чого Саудівська Аравія і ОАЕ різко підвищили ціни на експортне постачання нафти в липні.
  • Bank of America Global Research підвищив прогноз цін на нафту на поточний і наступний рік. Аналітики вважають, що попит на транспортні послуги може відновитися більш швидкими темпами, ніж очікувалося.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини