RU

Ціни на нафту стрімко зростають після засідання ОПЕК і партнерів

19.06.2020, 11:04
Ціни на нафту стрімко зростають після засідання ОПЕК і партнерів - Фото
Фото: depositphotos.com

Ціни на нафту зростають більш ніж на 2% в п'ятницю, після того як ОПЕК і партнери пообіцяли виконати зобов'язання про скорочення видобутку, а двоє великих нафтових трейдерів повідомили про відновлення попиту, повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 2% до $42,35 за барель до 10:20 за київським часом, на WTI - додали 2,21% до $39,70 за барель.

Плани Іраку і Казахстану компенсувати перевиробництво нафти в травні підтримали ринок.

Якщо протягом найближчих трьох місяців учасники угоди ОПЕК+, що відстають, дійсно компенсують перевиробництво, то це фактично виведе з ринку додаткові барелі, навіть якщо група не продовжить рекордні скорочення на 9,7 мільйона барелів на добу після липня.

"Скорочення видобутку, які вони (ОПЕК+) здійснили, разом із намірами інших членів, таких як Ірак, компенсувати недотримання угоди в травні і червні, дійсно зроблять ринок більш щільним у короткостроковій перспективі", - сказав старший стратег ANZ із сировинних товарів Деніел Гайнс.

При цьому, за його словами, це не є сильним сигналом про масштабний зсув у середньостроковій перспективі на ринку.

  • Країни ОПЕК+ в середині квітня домовилися з 1 травня знизити нафтовидобуток. У травні-червні зниження складе 9,7 млн ​​б/д (на 23%), з липня до кінця 2020 року - 7,7 млн ​​б/д (на 18%), далі, до травня 2022 року - 5,7 млн б/д (на 14%).
  • У травні сира нафта подорожчала більш ніж на 80%. Це обумовлено скороченням нафтовидобутку і поступовим відновленням попиту на "чорне золото".
  • 6 червня міністри країн ОПЕК+ домовилися зберегти поточні домовленості про скорочення видобутку. Після чого Саудівська Аравія і ОАЕ різко підвищили ціни на експортне постачання нафти в липні.
  • Ірак і Казахстан у четвер представили моніторинговому комітету ОПЕК+ плани компенсації невиконаних зобов'язань із скорочення нафтовидобутку, іншим країнам дали час до 22 червня на озвучення своїх планів. Наступне засідання моніторингового комітету ОПЕК+ (JMMC) призначене на 15 липня.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини