RU

Ціни на нафту можуть упасти до мінус $100 за барель - Bloomberg

22.04.2020, 18:43
Ціни на нафту можуть упасти до мінус $100 за барель - Bloomberg - Фото
Резервуари для зберігання нафти на нафтопереробному заводі в Індіані, США (фото: Tannen Maury/EPA)

У травні нафтові котирування можуть впасти до мінус $100 за барель. Про це заявив агентству  Bloomberg  нафтогазовий аналітик японського банку Mizuho Пол Сенкі.

"Очевидно, що ми проходимо через масштабну щоденну кризу управління на нафтовому ринку. Чи досягнемо ми мінус $100 за барель у наступному місяці? Цілком можливо", - заявив він агентству.

Як зазначає Bloomberg, останні супутникові дані говорять про те, що кожного тижня в сховища закачують 50 млн барелів сирої нафти. В Індії, наприклад, резервуарні потужності НПЗ заповнені на 95%.

За прогнозом аналітика Oilx Флоріана Талера, при такому тренді до кінця травня - початку червня сховища нафти будуть переповнені по всьому світу, зокрема в Роттердамі, Сінгапурі та на декількох карибських островах.

При цьому супутникові дані можуть не зовсім точно оцінювати заповненість сховищ, адже частина порожних ємностей вже здана в оренду нафтотрейдерам.

"Ми побачимо негативні ціни на нафту, причому дуже негативні. Сьогодні нафта - це дуже небезпечний ринок", - заявив агентству засновник нафтового хедж-фонду Andurand Capital П'єр Андюран.

  • Пол Сенкі одним із перших передбачив негативні ціни на нафту. У березні агентству Bloomberg він заявив, що сховища для американської нафти до середини року будуть переповнені і це неминуче позначиться на всьому ланцюжку поставок.
  • 20 квітня ціна травневих ф'ючерсів WTI впала майже на 300%, вперше в історії стала негативною.
  • 22 квітня нафта марки Brent опустилася до мінімуму двадцятирічної давності. Червневі ф'ючерси на нафту торгувалися нижче $16 за барель. Це більше, ніж у чотири рази менше, ніж у січні 2020 року.

Детальніше читайте: Історичний обвал. Ціни на нафту впали по всьому світу. Що це означає для України?

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини