RU

Ціна на газ для населення перейшла до зростання після рекордного падіння

23.07.2020, 10:29
Ціна на газ для населення перейшла до зростання після рекордного падіння - Фото
Фото: depositphotos.com

У липні оптова ціна на природний газ для населення та інших захищених споживачів зросла на 7% порівняно з червнем - до 2,3 грн за кубометр. Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України".

В цілому з початку року ціна ПСО знизилася на 51%, порівнянно з аналогічним періодом минулого року падіння вартості газу досягло 53%.

Як прогнозували аналітики Нафтогазу, ціни на головних європейських хабах в останню декаду червня і на початку липня почали рости, досягнувши максимальних значень з середини травня.

Як відзначають в Нафтогазі, стримуючими факторами для українських цін є значні запаси газу в українських сховищах і рекордний розрив між споживанням з пропозицією. Зокрема, станом на липень в ПСГ України накопичено понад 21 млрд кубометрів газу, що на 42% вище показників минулого року.

За словами глави Нафтогазу Андрія Коболєва, ціна на газ все ще рекордно низька порівняно з попередніми періодами.

"Ми вже сьогодні можемо припустити, що в другому півріччі, в розпал опалювального сезону, вартість газу все одно буде нижча, ніж в 2019 році. За попередніми розрахунками - на 20, а то і на 30%", - підкреслив глава Коболєв.

З січня 2020 року оптова ціна на газ в рамках спеціальних зобов'язань розраховується за постановою Кабміну №17 від 24 січня 2020 року. Головний індикатив - фактичні результати біржових торгів, які відбувалися з 1 по 22 число розрахункового місяця на найбільшому в Європі газовому хабі (ТТF). У березні на внутрішньому ринку з'явився новий ціновий індикатор. ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ) провів тендер на закупівлю газу на період поставки березень-грудень. У Нафтогазі заявляють, що конкуренція призводить до зниження цін. При розрахунку ціни газу для населення на травень Нафтогаз вибирав з двох можливих опцій: розрахованої за постановою Кабміну і середньозваженої ціни переможців за результатами торгів на поставку газу ОГТСУ.
  • 1 липня Кабмін переніс запуск ринку газу для населення на місяць, продовживши механізм покладання спеціальних обов'язків (ПСО) на ринку природного газу до 1 серпня. У Міненерго це пояснили тим, що для стабільного функціонування ринку газу при скасуванні ПСО необхідно визначити постачальника останньої надії.
  • 22 липня Кабмін затвердив "газопостачальні компанії" Нафтогаз України "постачальником" останньої надії" на газовому ринку.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини