Центробанк Китаю спробує пом'якшити удар від коронавірусу

07.02.2020, 13:28
Центробанк Китаю спробує пом'якшити удар від коронавірусу - Фото
Фото: Alex Plavevski/EPA

Китайська влада готує заходи підтримки, включаючи збільшення витрат і зниження відсоткових ставок

Центробанк Китаю збільшить підтримку економіки, щоб пом'якшити удар від спалаху коронавірусу. Про це сказав заступник голови ЦБ Пань Гуншен у п'ятницю, повідомляє Reuters.

Представник ЦБ вважає, що активність економіки відновиться лише після того, як вірус вдасться взяти під контроль,

"З точки зору грошово-кредитної політики, наступним кроком є ​​посилення антициклічних коригувань, підтримання розумної і достатньої ліквідності, а також забезпечення хороших грошово-кредитних і фінансових умов для реальної економіки", - сказав він.

Пань Гуншен додав, що в умовах епідемії та знижувального тиску на економіку більш важливо підтримувати економічне зростання.

За даними джерел агентства, китайська влада готує різні заходи підтримки, включаючи збільшення державних витрат і зниження відсоткових ставок, побоюючись, що епідемія різко знизить темпи зростання ВВП у першому кварталі.

Аналітики прогнозують, що зростання може сповільнитися на 2 п.п. або навіть більше. У минулому кварталі китайська економіка збільшилася на 6% в річному вираженні.

  • В кінці грудня 2019-го в Ухані (Китай) підтвердили появу нового штаму коронавірусу 2019 nCoV, який викликає атипову пневмонію. За даними на ранок 7 лютого в усьому світі одужали 1553 чоловік, загинули 638, загальна кількість заражених - 31 472.
  • Заходи щодо стримування поширення епідемії включають у себе обмеження на пересування і закриття багатьох закладів. Це негативно впливає на туристичний і ресторанний бізнес, а також на інші сектори економіки, оскільки багато заводів і фабрик припинили роботу.
  • За оцінками експертів агентства Moody's, пандемія коронавірусу може стати "чорним лебедем", який вплине на світову економіку істотніше, ніж фінансова криза 2008-2009 років.

Читайте російською: Центробанк Китая попытается смягчить удар от коронавируса

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы