RU

Центренерго звинувачує ДТЕК у зриві постачання вугілля і підвищенні цін

19.01.2021, 22:43
Центренерго звинувачує ДТЕК у зриві постачання вугілля і підвищенні цін - Фото
Фото: пресслужба Укренерго
доповнено

ПАТ "Центренерго" заявляє, що енергохолдинг  ДТЕК Ріната Ахметова зірвав постачання вугілля та підвищив ціни на паливо.

"Найбільший приватний постачальник вугільної продукції зупинив відвантаження вугілля на адресу ТЕС ПАТ "Центренерго", порушивши умови договору, не дивлячись на отриману передоплату в розмірі 106 млн грн", – зазначається в пресрелізі компанії.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Також повідомляється, що "користуючись критичною ситуацією із запасами палива", 13 січня постачальник надіслав на адресу держкомпанії попередження про підвищення ціни на вугілля з 1650 грн/т до 2100 грн/т.

У компанії пояснили, що протягом листопада та грудні 2020 року теплоелектростанції компанії працювали з максимальним навантаженням, поки значна частина інших теплових, а також атомних енергоблоків залишалися в простої через ремонтні роботи.

"Компанія була змушена додатково витратити 128 000 тонн та 233 000 тонн вугілля відповідно. Така ситуація призвела до критичного зниження обсягу запасу вугілля на ТЕС ПАТ "Центренерго", – сказано в повідомленні.

У Центренерго підкреслили, що компанія в повному обсязі виконує відпуск електроенергії завдяки стабільному постачанню палива з державних вугледобувних підприємств. Однак для забезпечення навантаження понад комерційний графік вугілля держшахт не вистачає.

З 18 січня Центренерго включила в роботу шість блоків на природному газі – два блоки по 300 МВт на Вуглегірській ТЕС, три блоки по 200 МВт – на Зміївській ТЕС і один блок на 300 МВт на Трипільській ТЕС, що сумарно дають ОЕС України додатково 700 МВт вдень і 400 МВт вночі.

Доповнено. Як повідомили LIGA.net в пресслужбі ДТЕК, на прохання Центренерго в листопаді-грудні 2020 року вуглевидобувними компаніями групи ДТЕК забезпечено постачання 400 000 тонн вугілля, що на 100 000 тонн вище плану-графіка, визначеному договором.

У компанії підкреслили, що на січень Центренерго було узгоджено постачання вугілля обсягом 50 000 тонн, який найближчими днями прибуде на адресу ТЕС Центренерго.

"Цей обсяг вугілля відповідає передоплаті, яку внесло ПАТ "Центренерго" (106 млн грн), і умовам, зафіксованим у специфікації до договору (1650 грн/т) ... Закликаємо ПАТ "Центренерго" більш відповідально підходити до планування і своєчасно оцінювати ризики", – заявили в ДТЕК.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини