RU

Центренерго виступило проти ціни закупівлі вугілля за формулою "Роттердам+"

17.07.2020, 13:23
Центренерго виступило проти ціни закупівлі вугілля за формулою
Фото: прес-служба Центренерго

Так звана формула "Роттердам+" - це категорично неприйнятна модель ціноутворення з точки зору державних інтересів і економіки. Про це сказано в заяві ПАТ "Центренерго".

У прес-службі компанії нагадали, що з 10 липня запрацював оперативний контракт між Центренерго і ДТЕК Ріната Ахметова на постачання вугілля за фіксованою ціною 1660 грн/т. Відвантаження із шахти "Добропілля" вже почалися.

У компанії підкреслюють, що ключові питання залишаються відкритими і Центренерго збирається відстоювати свої позиції щодо їхнього вирішення.

"Визнаючи можливість прирівнювання ціни українського вугілля до імпортного біржового паритету, ВАТ "Центренерго" одночасно наполягає: коефіцієнт "плюс" має враховувати реальні транспортні витрати від української шахти до української ТЕС, а не включати в себе віртуальний фрахт із Нідерландів", - сказано в заяві.

Компанія також відзначає, що середньозважена ринкова ціна електроенергії за поточний місяць становила близько 1,17 грн/кВт, тоді як його собівартість на вугіллі - близько 1,6 грн, а в комбінованому режимі - майже 1,4 грн.

"Повна невідповідність ринкової ціни електроенергії та її собівартості при закупівлі українського вугілля за ціною 1950 грн/т постійно породжує нові збитки і борги. Годі й говорити про те, що навіть малоприйнятні для "Центренерго" 1950 грн за тонну - це далеко від собівартості вугілля. Адже насправді вона значно вища", - повідомляє компанія.

Зараз за оперативним контрактом між ПАТ "Центренерго" і ДТЕК проходить відпрацювання економічних і технічних параметрів, відзначили в компанії. Після аналізу яких і буде розроблений новий стратегічний контракт.

"Без вирішення ключових питань - справедливої об'єктивної формули ціноутворення, відкриття кредитної лінії для отримання обігових коштів і скасування подвійних стандартів - ПАТ "Центренерго" не зможе рухатися в цьому напрямку", - заявляють у компанії.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини