Центренерго буде купувати вугілля за формулою Роттердам+ за кредитні гроші

13.07.2020, 11:02
Центренерго буде купувати вугілля за формулою Роттердам+ за кредитні гроші - Фото
Зміївська ТЕС, Центренерго (фото: Depositphotos.com)

ДТЕК Енерго буде продавати ПАТ "Центренерго" вугілля без посередників за ціною, прив'язаною до імпортного паритету. Про підписання контракту про поновлення постачання українського вугілля на ТЕС Центренерго повідомила прес-служба Міністерства енергетики.

"Міністерство енергетики за дорученням президента Володимира Зеленського завершило медіацію між представниками вугледобувних підприємств та ПАТ "Центренерго". Результатом складних переговорів стало укладення контракту про відновлення постачання українського вугілля на ТЕС державної генеруючої компанії "Центренерго", - сказано в повідомленні.

Повідомляється, що для відновлення роботи державних і приватних шахт, а також своєчасного розрахунку за вугілля з боку Центренерго залучені державні банки Укргазбанк та Ощадбанк.

"Сторони досягли попередніх домовленостей про відкриття кредитної лінії для Центренерго. Отримання кредитних коштів дозволить Центренерго розширити закупівлі вітчизняного вугілля. Відповідно, шахти, які зараз перебувають у вимушеному простої, відновлять видобуток, а гірники зможуть повернутися до роботи. Гарантії відновлення роботи держшахтами були отримані від вугледобувних підприємств", - підкреслили в Міненерго.

Гендиректор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук в ефірі програми "Свобода Слова" на каналі "Україна" повідомив, що Центренерго буде купувати українське вугілля без посередників за ціною, яка буде прив'язана до імпортного паритету (Роттердам+, ред.).

"За ціною, яка транспарентна, без корупції, і показує, що шахтарі можуть заробляти гроші в Україні", підкреслив він.

Сахарук додав, що зазначене визначення ціни вугілля є найбільш вигідним для Центренерго, оскільки пропозиція на 20% дешевша за вугілля держшахт, і на 10% дешевша газу.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю