RU

"Це не прощення боргів". У НБУ роз'яснили механізм кредитних канікул

26.03.2020, 13:32
Катерина Рожкова (Фото: прес-служба НБУ)

Банки продовжують нараховувати відсотки за кредитами, але сплатити їх можна після карантину. Таке пояснення з приводу "кредитних канікул" дала заступник голови Національного банку (НБУ) Катерина Рожкова.

"Пільговий режим - це не прощення боргів. Це відстрочка сплати боргу і відсотків для позичальників, фінансовий стан яких погіршився", - сказала вона.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Рожкова зазначила, що банки продовжують нараховувати відсотки за користування кредитами, так як паралельно вони нараховують відсотки за депозитами і сплачують їх.

"Тобто, поки діє карантин, відсотки нараховуються, але сплатити ви їх можете після завершення карантину. Щодо пільгового режиму потрібно домовлятися з банком. І робити це потрібно дистанційно. Для цього потрібно надати підтвердження втрати роботи, істотного зниження доходів або припинення роботи бізнесу", - сказала заступник голови НБУ.

Читайте також: Карантин забирає в економіки більше $300 млн на тиждень. Далі - гірше. 3 сценарії

  • НБУ розробив механізми зниження кредитного навантаження на бізнес і населення в зв'язку з введенням карантину в країні.
  • Представники бізнесу вважають вжиті владою кроки з підтримки бізнесу недостатніми і закликають ввести реальні податкові канікули, безпроцентні або пільгові кредити для виплати заробітної плати та бюджетні компенсації втрат.
  • З якими головними проблемами зіткнувся бізнес через карантин, читайте тут>>>

Читайте російською: "Это не прощение долгов". В НБУ разъяснили механизм кредитных каникул

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини