Це був довгий шлях. Великобританія і ЄС уклали торговельну угоду після Brexit

Європейський Союз і Великобританія уклали угоду про торгівлю після виходу Британії з ЄС (Brexit). Сторони досягли згоди всього за сім днів до закінчення перехідного періоду для Британії, повідомляє Reuters.
"Це був довгий і звивистий шлях. Але у нас є хороша угода. Це справедлива, збалансована угода і це правильний та відповідальний вчинок для обох сторін", – заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини
Деталі угоди ще не оприлюднені. У заяві британського парламенту сказано, що сторони "підписали першу угоду про вільну торгівлю, засновану на нульових тарифах і нульових квотах".
Головною перешкодою на шляху до угоди був вилов риби у британських водах суднами ЄС. Великобританія хотіла отримувати більшу частку виловленої риби і мати більший контроль над процесом.
"Ми повернули собі контроль над своєю часткою. Люди говорили, що це неможливо, але ми повернули собі контроль. Ми зможемо вирішувати, як і де стимулювати появу нових робочих місць", – заявив прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон
Торгова угода не поширюється на послуги, що складають 80% британської економіки, включно з банківською галуззю.
Разом з тим у JPMorgan заявили, що ЄС уклав угоду, яка дозволила зберегти майже всі переваги від торгівлі з Великобританією.
Reuters зазначає, що навіть за укладання угоди в торгівлі між сторонами буде більше правил, бюрократії і витрат. У портах будуть спостерігатися перебої, а зміни торкнуться абсолютно всіх: від регулювання безпеки харчових продуктів і правил експорту до сертифікації продукції.
У Банку Англії заявили, що навіть за наявності угоди Великобританія втратить від Brexit 1% ВВП у першому кварталі 2021 року.
- Станом на 14 січня 2020 року економічні витрати Великобританії від Brexit досягли 130 млрд фунтів фунтів стерлінгів ($170 млрд). До кінця року сума повинна була вирости на 70 млрд фунтів.
- У лютому 2020 року Джонсон заявив, що у разі якщо сторони не укладуть угоду, торгівля між ЄС і Великобританією буде регулюватися загальними правилами Світової організації торгівлі (СОТ). Це передбачало наявність мит, до врегулювання питання про їх зниження.
- 14 вересня 2020 Борис Джонсон звинуватив ЄС у торговельній блокаді Великобританії.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе
Комментарі