RU

Це був довгий шлях. Великобританія і ЄС уклали торговельну угоду після Brexit

24.12.2020, 19:24
Це був довгий шлях. Великобританія і ЄС уклали торговельну угоду після Brexit - Фото
Борис Джонсон (Фото – EPA)

Європейський Союз і Великобританія уклали угоду про торгівлю після виходу Британії з ЄС (Brexit). Сторони досягли згоди всього за сім днів до закінчення перехідного періоду для Британії,  повідомляє Reuters.

"Це був довгий і звивистий шлях. Але у нас є хороша угода. Це справедлива, збалансована угода і це правильний та відповідальний вчинок для обох сторін", – заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Деталі угоди ще не оприлюднені. У заяві британського парламенту сказано, що сторони "підписали першу угоду про вільну торгівлю, засновану на нульових тарифах і нульових квотах".

Головною перешкодою на шляху до угоди був вилов риби у британських водах суднами ЄС. Великобританія хотіла отримувати більшу частку виловленої риби і мати більший контроль над процесом.

"Ми повернули собі контроль над своєю часткою. Люди говорили, що це неможливо, але ми повернули собі контроль. Ми зможемо вирішувати, як і де стимулювати появу нових робочих місць", – заявив прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон

Торгова угода не поширюється на послуги, що складають 80% британської економіки, включно з банківською галуззю.

Разом з тим у JPMorgan заявили, що ЄС уклав угоду, яка дозволила зберегти майже всі переваги від торгівлі з Великобританією.

Reuters зазначає, що навіть за укладання угоди в торгівлі між сторонами буде більше правил, бюрократії і витрат. У портах будуть спостерігатися перебої, а зміни торкнуться абсолютно всіх: від регулювання безпеки харчових продуктів і правил експорту до сертифікації продукції.

У Банку Англії заявили, що навіть за наявності угоди Великобританія втратить від Brexit 1% ВВП у першому кварталі 2021 року.

Великобританія офіційно залишила ЄС 31 січня 2020 року. Відтоді вона знаходиться в перехідному періоді, відповідно до якого правила торгівлі, подорожей і бізнесу залишалися незмінними до кінця цього року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини