RU

Це була диверсія. Донецькоблгаз позбавили ліцензії за відключення Донеччини від газу

14.04.2021, 20:01
Це була диверсія. Донецькоблгаз позбавили ліцензії за відключення Донеччини від газу - Фото
Ілюстративне фото: Павло Паламарчук/ЕРА

Національна комісія з держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) анулювала ліцензію на розподіл газу компанії Донецькоблгаз за порушення законодавства і зловживання під час постачання природного газу. Про це повідомляє пресслужба НКРЕКП.

"Дії Донецькоблгазу – це не просто повторне порушення ліцензійних умов, це диверсія проти споживачів, проти країни. Минулого місяця підприємство відключало від газопостачання теплокомуненерго незважаючи на чітку позицію регулятора, Оператора газотранспортної системи, НАК "Нафтогаз України" про неприпустимість таких відключень. Державі не потрібен ліцензіат, що накопичує борги перед Оператором ГТС і відключає теплокомуненерго", – йдеться в повідомленні.

На початку березня Донецькоблгаз припинив постачання газу Донецьктеплокомуненерго, постачальнику тепла для Донецької області, посилаючись на борги компанії. Нафтогаз і уряд закликали Донецькоблгаз терміново відновити постачання газу.

Через кілька днів, секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що Донецькоблгаз можуть націоналізувати через непрозорість  власників.

Формально рішення анулювати ліцензію НКРЕКП прийняла після перевірки Донецькоблгазу, ініційованої Оператором ГТС.

За результатами перевірки було встановлено, що Донецькоблгаз двічі протягом 2020 року не виконав умови договору з транспортування природного газу, укладеного з Оператором ГТС, в частині оплати вартості щодобових небалансів у жовтні, листопаді та грудні 2020 року. Це призвело до заборгованості Донецькоблгазу в розмірі 353 млн грн або 87,12% від вартості газу.

"Після консультацій із відповідними органами державної влади ми вирішили, що ліцензія Донецькоблгазу анулюється з 1 серпня 2021 року. Переважна кількість мереж підприємства – це державна власність. Тому ми звертаємося до Міненерго, Фонду державного майна, НАК "Нафтогаз України" як власника 38% акцій Донецькоблгазу, щоб вони визначилися, якому підприємству буде передано ці мережі", – йдеться в повідомленні комісії.

НКРЕКП до 1 серпня видасть ліцензію новій компанії, що замінить Донецькоблгаз.

Донецькоблгаз раніше контролював ексглава Нафтогазу  Володимир Шелудченко. Наприкінці 2013 року він  продав свою частку в підприємстві люксембурзьким компаніям GrandGas S.à r.l. і GasCity S.à r.l. Пакет із 37% акцій належить Нафтогазу. Нинішніх власників Донецькоблгазу пов'язують із олігархом-утікачем Сергієм Курченком.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram:  тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини