RU

"Це - протест, червона лінія": глава НБУ Смолій виступив у Верховній Раді

03.07.2020, 16:39
Яків Смолій (Фото: прес-служба НБУ)

Голова Національного банку України Яків Смолій заявив, що подав у відставку через політичний тиск "з метою прийняття рішень, які не є економічно обґрунтованими". Про це заявив сьогодні в Верховній Раді.

Він підкреслив, що прийняв рішення піти у відставку, оскільки протягом тривалого часу на НБУ здійснюється систематичний політичний тиск.

"Тиск з метою прийняття рішень, які не є економічно обгрунтованими, які фокусуються на короткострокових простих "перемогах" і можуть дорого коштувати українській економіці і українцям в більш тривалій перспективі", - зазначив Смолій.

Зокрема, глава НБУ нагадав про тиск через суди, проплачені мітинги на Інститутській і під будинками членів правління.

"Інформаційні атаки, побудовані на маніпуляціях і брехні. Необгрунтовані політичні оцінки політики НБУ і безпосередньо моєї діяльності як керівника установи. Використання Ради НБУ для створення корпоративного конфлікту всередині установи. Все це елементи одного ланцюга", - заявив Смолій.

"Однак тиск - це антонім ефективного діалогу. Розмова, де один говорить професійно про економіку і фінанси, а інший - чує тільки свої політичні інтереси, приречена на поразку. Чи означає моя відставка, що незалежність НБУ вдалося зламати? Ні! Це - протест. Це - сигнал. Це - попередження. Це - червона лінія. Своєю відставкою я хочу застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні", - підкреслив Смолій.

Він заявив, що команда правління і кілька тисяч висококласних професіоналів залишаються працювати в НБУ, "щоб зберегти макроекономічну і фінансову стабільність, інституційну спроможність центрального банку".

"Однак вкрай важливо, щоб їх роботі припинили заважати, щоб президент, уряд і політики нарешті налагодили ефективну взаємодію з центральним банком", - підкреслив Смолій.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини