RU

Ціни на продовольство в світі за рік зросли на третину

16.08.2011, 10:55
Ціни на продовольство в світі за рік зросли на третину - Фото
28dda47388f618a536df552226263051.jpg

Ціни на продовольство в світі за рік зросли на третину

Ціни на продовольство в світі піднялися в порівнянні з липнем минулого року в середньому на 33%, голод загрожує десяткам мільйонів людей, насамперед в країнах, що розвиваються. Про це заявив в понеділок Світовий банк, яки оприлюднив черговий звіт про індекс цін на продовольчі товари.

Як повідомляє ИТАР-ТАСС, в звіті вказується, що "ціни близькі до пікових показників 2008 року". Кукурудза, зокрема, подорожчала на 84%, цукор - на 62%, пшениця - на 55%, соєва олія - на 47%. Водночас ціни на нафту підскочили за той же період на 45%.

Як підкреслив президент СБ Роберт Зеллік, "високі ціни на продовольство, а також продовольчі запаси, що знаходяться на рівні нижче звичайного, свідчать про те, що ми як і раніше залишаємося в зоні небезпеки, в якій найбільш вразливі групи населення страждають більш за все". "Особливо трагічна ситуація складається внаслідок впливу одразу трьох чинників - високих цін на продовольство, зубожіння й нестабільності на Африканському Розі", - продовжив він. Там, за оцінками СБ, "зачеплено кризою понад 12 млн. людей".

Зі слів Зелліка, банк активізує свої зусилля з надання короткострокової та середньострокової допомоги таким країнам, як Кенія та Ефіопія. СБ також "нарощує щорічне фінансування сільськогосподарських програм до рівня $6-8 млрд. в порівнянні з $4,1 млрд. в 2008 році".

Агропромисловий комплекс: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини