RU

Ціни на нафту знову підстрибнули

18.08.2008, 09:52

Нафта подорожчала більш ніж на $1 у понеділок, оскільки інвестори чекають можливого зриву постачань через тропічний шторм "Фей", який може пошкодити нафтогазову інфраструктуру Мексиканської затоки.

Як повідомляє "Reuters", "Royal Dutch Shell" та "Marathon Oil Corp" вивезли неосновних працівників із нафтових платформ у затоці через загрозу шторму, але виробництво нафти на морських видобувних платформах не постраждало, повідомили компанії в неділю.

До 7:30 за київським часом вересневі ф'ючерси на американську легку нафту зросли на $1,35 до $115,12 за барель. Жовтневі ф'ючерси на нафту марки "Brent" піднялися на $1,29 до $114,00 за барель.

Згідно з прогнозами Національного центру ураганів США, "Фей" омине велику частину виробничої інфраструктури в Мексиканській затоці, але торкнеться убережжя Флориди у вівторок або середу. Однак комп'ютерна модель урагану передбачає, що він, можливо, торкнеться східної частини інфраструктури затоки. "Фэй" - це третій шторм цього сезону ураганів в Атлантиці, який загрожує виробництву нафти та газу на прибережних платформах США.

Аналітики вважають, що зростання долара і новини про те, що Росія в понеділок почне виводити війська із Грузії, можуть обмежити подорожчання нафти.

Член ОПЕК Венесуела у п'ятницю заявила, що ринкові показники "чудово збалансовані" і немає необхідності змінювати обсяги виробництва ОПЕК.

Новини окремих галузей та ринків >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини