RU

Ціни на нафту знизилися

15.08.2008, 10:15

Нафта подешевшала у п'ятницю через занепокоєння з приводу зниження світового попиту та зростання постачань, тоді як зміцнення долара примушує фонди йти з ринку сировини.

Як повідомляє "Reuters", до 7:30 за київським часом вересневі ф'ючерси на американську легку нафту знизилися на $1,21 до $113,80 за барель. Жовтневі ф'ючерси на нафту марки "Brent" опустилися на $1,05 до $112,62 за барель.

За місяць нафта втратила п'яту частину вартості після того, як досягла рекордної позначки $147,27 в середині липня, частково у зв'язку з послабленням попиту.

Економіка єврозони у другому кварталі зменшилася на 0,2 відсотки, що стало новим доказом того, що проблеми, які торкнулися США, поширюються на весь світ. Як наслідок, курс євро знизився до нового шестимісячного мінімуму проти долара - $1,48.

Індекс споживчих цін у США в липні виріс набагато більше, ніж того чекали аналітики.

Невтішні економічні новини посилили занепокоєння з приводу того, що високі ціни на нафту та сповільнення світової економіки призведуть до зниження попиту на нафту і нафтопродукти. Найбільші споживачі енергоносіїв - США та Китай - цього тижня повідомили про зменшення попиту.

Ситуація в Грузії залишається напруженою. Компанія "BP" відновила експорт газу з Азербайджану до Туреччини через Грузію, однак нафтопровід Баку-Супса поки що не працює.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини