RU

Ціни на нафту впали до семитижневого мінімуму

24.07.2008, 10:34

На азіатських торгах 24 липня нафтові котирування впали нижче $125 за барель на тлі даних про зниження попиту на "чорне золото" в США та Японії. Про це повідомляє "К2Кapital".

Міністерство енергетики США повідомило напередодні про зростання запасів бензину і дистилятного палива на 2,85 млн. барелів і 2,42 млн. барелів відповідно. За даними Мінфіну Японії, у червні країна імпортувала на 0,7% менше нафти, ніж роком раніше. Крім того, інвестиційний банк "Lehman Brothers" знизив прогноз зростання попиту на нафту на 2008 рік у зв'язку з несподівано різким уповільненням енергоспоживання в США та інших країнах ОЕСР.

До 7:06 за київським часом вересневі ф'ючерси на нафту марки "WTI" знизились на $0,21 - до $124,23 за барель, після того як напередодні нафта подешевела більш ніж на $4. Вересневі ф'ючерси на нафту марки "Brent" втратили $0,19 - до $125,16 за барель.

Порівняно з історичним максимумом вище $147, досягнутим 11 липня, ціни на нафту знизилися більш ніж на $23 за барель, або на 15%. Ценайбільше зниження в доларовому вираженні за всю історію ринку. У відсотковому вираженні падіння цін стало найпомітнішим від початку 2007 року.

"Наразі ми не спостерігаємо жодних чинників, які взагалі могли б призвести до зростання цін. Надалі попит з боку країн, що розвиваються може компенсувати уповільнене зростання попиту в США та інших країнах, але зараз ринок фокусується лише на короткостроковій перспективі", - цитує "Reuters" думку одного з експертів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини