RU

Ціни на нафту тримаються поблизу тримісячного мінімуму

06.08.2008, 10:17

Ціни на нафту впали до мінімального за останні три місяці рівня у середу через занепокоєння інвесторів з приводу майбутнього економіки США, однак конфлікт у Нігерії та ситуація навколо ядерної програми Ірану можуть підтримати ринок.

Як повідомляє "Reuters", до 7:22 за київським часом вересневі ф'ючерси на американську легку нафту знизилися на $0,89 до $118,28 за барель, демонструючи падіння майже на 20% порівняно з рекордно високим рівнем у районі $147, досягнутим на середину липня. Ф'ючерси на нафту Brent знизилися на $0,70 до $117 за барель.

На фоні зниження цін на нафту у вівторок долар досяг максимального за останні 7 тижнів показника щодо євро і кошика валют.

У США тропічний шторм "Едуард", п'ятий за сезон ураганів в Атлантичному океані 2008 року, досяг узбережжя Техасу, при цьому не завдавши штату жодних серйозних руйнувань. Це також відбилося на зниженні цін.

На настрої інвесторів негативно впливає й інформація про можливе зростання запасів нафти у США. Статистичні дані про запаси буде оголошено сьогодні о 17.35 за київським часом. Згідно з середнім прогнозом аналітиків, запаси нафти збільшились протягом минулого тижня на 300 тис. барелів, запаси дистилятів - на 2,1 млн. барелів, а запаси бензину зменшилися на 1,2 млн. барелів.

У вівторок Іран передав листа шести провідним світовим державам, в якому були відсутні пропозиції на тему замороження ядерної програми, якого вимагає міжнародне співтовариство. Тегеран наполягає, що його метою є мирний атом, а не виробництво ядерної зброї, однак західні країни йому не вірять. Постійні конфлікти в Нігерії, де бойовики зривають постачання нафти, є причиною втрати країною близько 650 тис. барелів за день.

Рівень споживання нафти у США і країнах, що входять до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), знижується, тоді як Китай та Індія поки що не продемонстрували подібних тенденцій, тому складно визначити, чи є падіння цін на нафту нижче $120 поворотною точкою, сказав глава Міжнародної енергетичної агенції (IEA ) у вівторок. IEA чекає, що зростання споживання у 2008 році становитиме близько 1 млн. барелів за добу.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини